کد خبر: 1014664 A

فرماندار کاشان مطرح کرد:

فرماندار ویژه کاشان گفت: هزینه مصرفی بالای اینترنت، سرعت نامناسب سرویس‌های اینترنت تلفن همراه و ثابت از جمله مشکلات فعلی در بحث آموزش مجازی برای معلمان و دانش آموزان است.

به گزارش ایلنا از کاشان، علی اکبر مرتضایی در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان افزود: شرکت مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه باید با جدیت مواردی که موجب اختلال در سیستم آموزشی کشور می‌شود را مرتفع کنند و برای معلمان، دانش آموزان و دانشجویان خدمات بهتری ارائه دهند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان تصریح کرد: به دلیل ضرورت استفاده از تلفن همراه و حضور دانش آموزان در فضای مجازی، توجه و دقت هر چه بیشتر والدین در زمینه نظارت بر فعالیت فرزندان لازم و ضروری است.

مرتضایی اضافه کرد: فضای مجازی مانند تیغ دو لبه‌ای است که هم می تواند برای کودکان مفید و هم می تواند مضر باشد با آگاهی و آموزش سواد رسانه ای برای خانواده‌ها و دانش آموزان باید از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

فرماندار کاشان با تقدیر از زحمات معلمان و اساتید دانشگاه گفت: امروز با وجود اینکه آموزش مجازی در منزل انجام می شود اما فعالیت معلم دو برابر نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و حتی تا پاسی از شب مشغول تدریس و نظارت بر تکالیف دانش آموزان هستند، از این رو توجه به افزایش حقوق و پاداش معلمان ضرورت دارد.

ریس شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به وضعیت دانشگاه ها خاطر نشان کرد: امروز دانشگاه های کشور از نظر شناسایی فرصت ها و قرار دادن رشته های متناسب با نیاز شغلی جامعه هم خوانی ندارد که ضرورت دارد با توجه به نیاز شغلی کشور رشته ها ترسیم و ارائه شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان تاکید کرد: روند و سیر آموزش باید به نحوی باشد در دوران ابتدایی پرورش، در دوره رهنمایی آموزش با تاکید بیشتر و در مقطع متوسطه هدایت و کمک به افزایش بیشتر و دانش جهت تعیین رشته منطبق با نیاز جامعه مطرح و در دانشگاه نیز رشته ها متناسب با نیازهای شهرستان و پایان نامه ها منطبق به رفع نیاز محلی باشد.

کاشان فرماندار کاشان ایلنا استان اصفهان شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر