کد خبر: 1014646 A

حجتی مطرح کرد:

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهروند دیپلمات؛ ابتکاری برای توسعه دیپلماسی شهری اصفهان گفت: شهرداری اصفهان درصدد است تا با یاری گرفتن از دیپلماسی شهروندی، بستری برای توسعه دیپلماسی شهری بنا کند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، ایمان حجتی افزود: ابتکار «شهروند دیپلمات» به دنبال آن است تا آن دسته از تسهیلگران شهروندی از جمله بازرگانان، اساتید، ورزشکاران، دانشجویان، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، ایرانیان خارج از کشور و غیره که دارای بسترها و کانال‌های مناسب و مجاز برای معرفی و تقویت جایگاه، برند و ظرفیت‌های اصفهان در شهرهای خواهرخوانده و کشورهای‌شان هستند، بتوانند در قوت بخشیدن به ارتباطات فرهنگی، هنری، اقتصادی و علمی طرفین به کنشگری بپردازند.

وی اظهار کرد: در راستای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این ابتکار اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان که با همکاری نمایندگی وزارت امور خارجه، کنسرسیوم همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه‌ها و شهرک علمی تحقیقاتی و اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان بازوهای اصلی فکری و اجرایی در دستور کار قرار دارد، 13 سلسله نشست با عنوان «هم‌نشست خواهرشهرها» را برگزار خواهد کرد و در هریک، پرونده یکی از 13 شهر خواهرخوانده اصفهان را با حضور شهروندان تسهیلگر برای شناسایی عملیاتی ظرفیت‌های همکاری در دستور کار خود قرار خواهد داد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان تصریح کرد: وزارت امور خارجه و معاونت دیپلماسی عمومی این وزارتخانه ضمن استقبال ویژه و تایید این طرح، به صورت رسمی به شهرداری اصفهان اعلام کرده است که این ابتکار می‌تواند به صورت الگو به سایر کلانشهرهای ایران نیز معرفی شود.

فراخوان اولیه این ابتکار به مدت یک ماه باز خواهد بود و پس از آن، فراخوان مرتبط با هریک از 13 شهر خواهرخوانده پیش از هر نشست اطلاع رسانی خواهد شد.

شهرداری اصفهان ایلنا استان اصفهان توسعه دیپلماسی شهری اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر