کد خبر: 1014424 A

رئیس جهاد کشاورزی نیشابور خبر داد:

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور از ٨ مورد اعمال قانون طی یک روز شامل ۴ مورد دیوار کشی، یک مورد استخر غیر مجاز و ٣ واحد بنای ساخته شده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محمدعلی فرهمند راد با اعلام این خبر گفت: با اجرای عملیات قلع و قمع بناهای غیرمجاز با حضور نماینده دادستانی، نیروی انتظامی و شهرداری شهرستان از ساخت و ساز باغ ویلا در زمین‌های کشاورزی جاده باغرود جلوگیری شد.

وی در تشریح  این عملیات افزود: در این اقدام قاطع بناها و دیوارهایی که بصورت غیر مجاز ساخته شده بود، در راستای اعمال ماده ٣ و نیز تبصره ٢ ماده ١٠ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغی تخریب شد و به حالت اول برگشت.

وی اظهار داشت: برای شناسایی این تخلفات، طی چند روز اقدام‌های میدانی توسط تیم‌های گشت مراقبتی و کارشناسان تشخیص جهادکشاورزی نیشابور انجام شده است. 

رئیس اداره امور اراضی جهادکشاورزی نیشابور نیز در این رابطه گفت: بــا اجرای این اقدام قانونی که بارها در مـورد تبعات آن  هشدار داده ایم، همچنان شاهدیم عده ای گوش شنوایی برای شنیدن اخطارها متاسفانه نداشته اند، چرا که در پایان این اقدام ۴ مورد دیوارکشی غیرمجاز فروریخت و یک مورد استخر غیر مجاز و ٣ واحد بنای ساخته شده در اطراف جاده باغرود تخریب شد. 

ابوالفضل محمدی افزود: متأسفانه در این منطقه بدلیل خوش آب و هوا بودن، تعداد تغییر کاربری‌ها نسبتا بالا است که این امکان  وجود ندارد همه آن‌ها در یک روز تخریب شود، از همین رو قسمتی از این پهنه باقی ماند تا در هفته های آتی برای اعمال قانون به آن محل مراجعه کنیم.

وی ادامه داد: به افرادی که در منطقه حضور داشتند هشدار داده شد که پیش از آنکه در هفته های بعد برای تخریب ساخت و سازهای بنا شده روی زمین‌های کشاورزی به محل مراجعه کنیم، خودشان محل را بــه حالت اولیه باز گردانند تا متحمل خسارت مادی بیش از این نشوند.

محمدی تصریح کـرد: این ادعا که برخی بگویند ما خبر نداشتیم روی اینگونه زمین‌ها نمی‌شود دیوار یا بنا ساخت، قابل قبول نیست، چرا کـه بارها در این زمینه هشدارهای لازم و اخطار داده شده و موارد قانونی را هـم اعلام کرده ایم و عاملان این تغییر کاربری‌ها مشخص و به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

جاده جهاد کشاورزی خوش آب و هوا زمین اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر