کد خبر: 1014409 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هیچ نشانه‌ای از ورود کرونای جهش یافته‌ انگلیسی به کشور وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، محمود نوری شادکام، گفت: آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا از دو هفته پیش نزولی شده و دیروز به کمترین آمار در سه ماه گذشته رسیده بود.

او افزود: کاهش آمار‌ها از همراهی و همکاری مردم عزیز استان در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نشأت می‌گیرد.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی درباره کرونای انگلیسی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های ویروس کرونا امکان جهش است، گرچه جهش برخی ویروس‌ها نظیر ویروس کشنده سارس سبب محو و نابودی آن می‌شود.

نوری شادکام با اشاره به افزایش قدرت همه گیری و بیماری زایی کرونا پس از جهش، ادامه داد: جهش ویروس کرونا در انگلیس افزایش‌  قدرت همه گیری بیماری را به همراه داشته است، البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که کرونای انگلیسی بر خلاف برخی کشور‌های اروپایی هنوز وارد ایران نشده است.

او تأکید کرد: خوشبختانه  جهش ویروس کرونا تاثیری بر واکسیناسیون نداشته و تداوم واکسیناسیون می‌تواند عامل مهمی در قطع چرخه شیوع ویروس کرونا باشد.

نوری شادکام ادامه داد: از همه مسئولانی که در تهیه واکسن داخلی یا خارجی تاثیرگذار هستند، می‌خواهیم در این زمینه دغدغه‌مند باشند و از هیچ تلاشی برای تهیه این واکسن دریغ نکنند.

او ادامه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را خواستار شد و گفت: تا زمان تهیه واکسن، بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا همراهی و همدلی مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی به شمار می‌آید.

ایران دانشگاه علوم پزشکی مرگ واکسیناسیون یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر