کد خبر: 1014382 A

با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی ایران، تفاهم‌نامه‌ ایجاد هزار هکتار شهرک گلخانه‌ای در استان به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حمدصادق معتمدیان در جلسه توسعه شهرک‌های کشاورزی استان که با حضور مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی ایران در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان از جمله خشکسالی‌های پیاپی و کمبود ذخایر آبی، یکی از اولویت‌های ما مدیریت منابع موجود آبی است.

او افزود: در سند سازگاری با کم‌آبی استان، تکلیف دستگاه‌های مختلف در بخش‌های متولی مشخص شده است.

معتمدیان یکی از راهکارهای مهم اجرای سند سازگاری با کم‌آبی استان را توسعه کشت گلخانه‌ای دانست و بیان کرد: باید سرعت بیشتری به این حوزه داده شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: در موضوع کشت گلخانه‌ای مزایای زیادی از جمله بهره‌وری آب و اشتغالزایی وجود دارد که باید توسط مسئولان متولی پیگیری شود.

او ادامه داد: تفاهم‌نامه ایجاد هزار هکتار شهرک گلخانه‌ای در یک برنامه زمان‌بندی مشخص در استان عملیاتی خواهد شد.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد نهضت گلخانه در استان اشاره کرد و گفت: در مناطق کم آب همچون خراسان رضوی باید به دنبال روش‌هایی برای کاهش مصرف آب باشیم.

استاندار خراسان رضوی بر تسریع روند گسترش نهضت گلخانه‌ای در استان تاکید کرد و افزود: در مناطقی که استعداد دارد، باید زمینه احداث گلخانه را فراهم کنیم.

مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی ایران در ادامه این جلسه گفت: با ایجاد شهرک‌های کشاورزی و فعالیت‌های گلخانه‌ای می‌توانیم تا حدود زیادی بیکاری را کاهش دهیم.

علی‌اشرف منصوری افزود: یکی از الزامات توسعه شهرک‌های کشاورزی این است که‌ در مجموعه شرایط، زنجیره ارزش هم دیده شود که این موضوع ارزش افزوده محصولات کشاورزی را افزایش خواهد داد.

ایران بیکاری خراسان رضوی کشاورزی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر