کد خبر: 1014317 A

معاون وزارت کشور مطرح کرد:

معاون‌عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: انجام ۵۴۰۰ پروژه عمرانی با مبلغی بالغ بر ۲۶ هزار میلیارد و افتتاح ۹۰۰ میلیارد پروژه در دهه مبارک فجر سال گذشته و اجرای ۵۴۹ پروژه شاخص عمرانی در روستاها نشان از تحرک خوب استان هرمزگان در حوزه سازندگی دارد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مهدی جمالی نژاد در نشست ویدئو کنفرانس وزیر کشور با استاندار، معاونین و فرمانداران استان هرمزگان، عنوان کرد: انجام ۵۴۰۰ پروژه عمرانی با مبلغی بالغ بر ۲۶ هزار میلیارد و افتتاح ۹۰۰ میلیارد پروژه در دهه مبارک فجر سال گذشته نشان از تحرک خوب استان هرمزگان در حوزه سازندگی دارد.

وی ادامه داد: ۵۴۹ پروژه شاخص عمرانی در روستاها نیز نشان از توجه به این موضوع در همه مناطق و نواحی این استان است.

جمالی نژاد گفت: اقدامات بسیار خوبی با همکاری سازمان بازآفرینی وزارت راه در خصوص بافت فرسوده استان هرمزگان انجام می شود، که بازسازی و نوسازی ۳۸۰۰ هکتار بافت فرسوده استانی به ویژه در بندرعباس در حال انجام است.

معاون عمرانی وزارت کشور با بیان اینکه استان هرمزگان از جمله استان هایی است که بحث نظارت و بازرسی از شهرداری‌ها و شوراهای شهر را به طور منظم دنبال می کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال پایانی شوراهای شهر و روستا و شهرداری ها هستیم، بحث نظارت و بازرسی از شهرداری ها به طور مستمر و جدی بسیار اهمیت ویژه ای دارد که تشکیل ۶۰ پرونده برای مدیران شهری متخلف در استان و ارسال ۲۳ پرونده به هیات تخلفات توسط استانداری نشان دهنده عزم جدی مدیران استانی در سالم سازی و شفافیت در حوزه های شهری است.

جمالی نژاد تصریح کرد: خوشبختانه از ۱۸ کارگروه و کمیسیون های مرتبط با معاونت عمرانی، اکثر آنها در سال جاری در استان هرمزگان فعال بوده اند و سه کارگروه تخصصی گردشگری، ستاد مناسب سازی محیط برای معلولین و ستاد پیشگیری و مقابله با زمین خواری نیز باید تشکیل جلسه دهند.

شاخص شهری و روستایی وزارت کشور وزیر کشور هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر