کد خبر: 1014042 A

رویداد ملی ارائه نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با همکاری پارک علم و فناوری خراسان به عنوان نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان منطقه آزاد کیش آغاز شده و در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، این رویداد با هدف بهم‌رسانی عرضه و تقاضا در حوزه فناوری های مورد نیاز مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و با مشارکت و همراهی بیش از ۱۶۰ شرکت فناور و دانش بنیان در حال برگزاری است.

در دقایق آغازین این رویداد، ملکی فر معاون صندوق نوآوری و شکوفایی، قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان، مظفری رئیس منطقه آزاد کیش و توفیقی رئیس موسسه علوم و فنون کیش به ارائه و معرفی اهداف و برنامه های خود در این رویداد و حرکت ارزشمند پرداختند.

از دیگر ارکان این رویداد همراهی بسیاری از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کشور است که با راهبری پارک های علم و فناوری و مناطق ویژه آزاد و اقتصادی کشور به رفع نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور خواهند پرداخت.

قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان در معرفی این رویداد و برنامه‌های خود به وجود بیش از ۹۰۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در کشور اشاره داشت و ایجاد شبکه و زیرساخت را از مهمترین اهداف در اکوسیستم فناوری جهت رسیدن به احساس نیازهای فناورانه مناطق آزاد کشور و همچنین توسعه و ارتقاء فناوری در کشور برشمرد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان مشارکت و همکاری دانشگاه فردوسی و مراکز رشد فناوری استان با پارک علم و فناوری خراسان را در تعامل با منطقه آزاد کیش و توسعه فناوری در مناطق آزاد کشور بسیار حائز اهمیت دانست.

از دیگر برنامه‌های این رویداد دو روزه، معرفی بیش از ۵۰ نیاز فناورانه احصا شده از مناطق آزاد کشور توسط موسسه بشرا پژوه، کارگزار مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک علم و فناوری خراسان است که با همراهی شرکت‌های فناور و دانش بنیان صاحب فناوری در حال ارائه و برگزاری است.

در پایان مظفری، رئیس سازمان منطقه آزاد کیش، ضمن تقدیر از مشارکت پارک علم و فناوری خراسان، اظهار کرد: ساخت شهرک برای استقرار بیش از ۱۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان در جزیره کیش، در دست اجرا است.

این رویداد در روزهای ۲ و ۳ دی ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۹ الی ۱۷ از طریق لینک https://online.inif.ir/ch/event به صورت آنلاین در حال برگزاری است.

 

رشد علم و فناوری علوم تحقیقات و فناوری مشهد مناطق آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر