کد خبر: 1014009 A

فرماندار خبر داد ؛

فرماندار همدان از تحقق ‍ ۸۹درصدی تعهد اشتغال این شهرستان خبر داد و گفت: در سال جاری برای پنج هزار و ۶۰۶ نفر شغل ایجاد شده است.

به گزارش ایلنا از همدان-محمدعلی محمدی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان همدان اظهار داشت: تعهد اشتغال شهرستان همدان در سالجاری ۶ هزار و ۲۹۶ نفر است که تاکنون بخش بزرگی از آن محقق شده است.

او با اشاره به کسب رتبه نخست استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی افزود: ۳۷۷ طرح متقاضی تسهیلات اشتغالزایی روستایی در شهرستان داشتیم که ۳۱۹ طرح مصوب و ۶۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانکهای عامل پرداخت شده است.

 فرماندار همدان گفت: طرح هایی که به بانکها معرفی شده و متقاضیان تاکنون موفق به اخذ تسهیلات نشده‌اند توسط دبیرخانه کارگروه و دستگاه های اجرایی مربوطه پیگیری و هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

محمدی با اشاره به پرداخت ۴۹۵ میلیارد ریال تسهیلات ویژه حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا در شهرستان همدان خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی نسبت به پیگیری مشکلات هتلها، مراکز اقامتی و فعال در بخش گردشگری برای برخورداری از این تسهیلات اقدام کند. 

وی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی را فرصتی مغتنم دانست و تصریح کرد: بهره گیری بهتر از این تسهیلات نیاز به تلاش و توجه بیشتری از سوی دستگاه های اجرایی دارد که انتظار داریم به ویژه جهاد کشاورزی در این راستا فعالتر عمل کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری همدان نیز خواستار توجه ویژه به اشتغالزایی آسیب دیدگان اجتماعی شد و گفت: اداره کل زندانها، کمیته امداد و بهزیستی می توانند در این راستا با پیگیری پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به جامعه هدف خویش کمک کنند.

 

 

اشتغال جامعه جهاد کشاورزی همدان رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر