کد خبر: 1013985 A

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان خبر داد:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: ریزش برف با ورود سامانه بارشی از ظهر چهارشنبه به این استان آغاز می‌شود و به تناوب تا روز جمعه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا از همدان، روح‌الله زاهدی افزود: در این سامانه بارشی خفیف برای روز پنجشنبه بارش‌های چندانی پیش بینی نمی شود.

وی اضافه کرد: آسمان استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا نیمه ابری و در مناطق شمالی استان از جمله همدان و فامنین مه آلودگی وجود دارد.

زاهدی با بیان اینکه دمای هوای همدان تا دو روز آینده تا چند درجه سانتیگراد افزایش می یابد خاطر نشان کرد: از روز جمعه کاهش دما در این استان وجود دارد و کمینه دمای همدان به ۱۴ درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و رزن با ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان بودند.

زاهدی اظهار داشت: دمای کمینه هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته سه درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای این شهر ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان به دلیل وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

استان همدان زمستان هواشناسی همدان کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر