کد خبر: 1013804 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: در راستای ایجاد سند توسعه خدمات‌رسانی دلگان مطالعات آبرسانی به ۱۶۹ روستای دچار تنش آبی و فاقد تاسیسات در قالب ۲ مجتمع جنوب و شمال این شهرستان با جمعیت ۴۴ هزار نفر انجام شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا قاسمی  اظهارداشت: به منظور تامین آب آشامیدنی روستاها از منابع آب پایدار و با کیفیت اجرای خطوط انتقال جدید در دستورکار قرار دارد.

او با بیان اینکه دلگان دارای ۱۹۶ روستا با جمعیت ۵۷ هزار و ۲۰۱ نفر است افزود: از مجموع روستاهای این شهرستان ۱۴۲ روستا با جمعیت ۵۲ هزارو ۳۵۱ نفر از آب آشامیدنی و بهداشتی بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با اجرای طرح‌های‌ آبرسانی در دلگان شاخص آبرسانی در این شهر به ۹۰ درصد خواهد رسید.

او با بیان اینکه هم‌اینک شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی در روستاهای دلگان ۷۹ درصد است اظهارداشت: عملیات آبرسانی در سالجاری به روستاهای چاه کیجی، چاه جلال و چاه‌شور در صورت اختصاص اعتبار آغاز می‌شود.

قاسمی بیان کرد: به ‌طور متوسط هر ساله معادل ۱۰ درصد از اعتبارات آبرسانی روستایی کل کشور به سیستان و بلوچستان تعلق گرفته که از این حیث در کشور رتبه اول را دارد.

او ادامه داد: تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید شاخص بهره‌مندی مردم روستایی سیستان‌وبلوچستان از دسترسی به آب آشامیدنی سالم به ۷۳ درصد می‌رسد و هم‌اینک نیز شاخص بهره‌مندی آب در مناطق روستایی ۶۸ درصد است.

 

خدمات رسانی دولت سیستان و بلوچستان شاخص شرکت آب و فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر