کد خبر: 1013581 A

معاون استاندار البرز مطرح کرد:

رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز با عنوان اینکه یکی از وظایف مهم شورای اطلاع رسانی، جریان سازی و جریان شناسی اطلاعات است، گفت: این شورا باید خروجی مشخصی داشته باشد و بتواند در عرصه مدیریت افکار عمومی و در راستای سیاست های کلی کشور نقش آفرینی کند.

به گزارش ایلنا از البرز، نور محمد فردی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه جریان شناسی، جریان سازی و خنثی سازی سه ماموریت مهم شورای اطلاع رسانی استان است، اظهار داشت: شوراهای اطلاع رسانی باید در این سه زمینه ورود پیدا کنند و باید با کار کارشنایی و دقیق، شایعات، شبهات، ابهامات و اطلاعات ناقص و اطلاعاتی را که از طرق مختلف در جامعه مطرح می شود شناسایی و با پاسخ منطقی و مستدل اهداف معاندین و مقرضین را خنثی و خود در جامعه جریان سازی کند. 

وی افزود: در اجرای حکم قانون که به موجب آن دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری موظفند یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود را در قالب قرارداد با سازمان صدا و سیما، صرف تولید برنامه های مرتبط با اهداف، وظایف و مأموریت های خود جهت فرهنگ‌سازی، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی کند. 

فردی تصریح کرد: یکی از وظایف مهم شورای اطلاع رسانی، جریان سازی و جریان شناسی اطلاعات است. 

رئیس شورای اطلاع رسانی در این راستا تصریح کرد: شورای اطلاع رسانی باید خروجی مشخصی داشته باشد و بتواند در عرصه مدیریت افکار عمومی و در راستای سیاست های کلی کشور نقش آفرینی کند. 

فردی با بیان اینکه اولویت در اطلاع رسانی باید نیاز واقعی جامعه باشد و لازم است از تمام امکانات و ظرفیت ها و با مشارکت و همکاری دستگاه های اجرایی در راستای رفع نیاز اهتمام شود، افزود: بدون تردید کمیته ها باید هدایتگر مسائل و مشکلات جامعه باشند و آمار و اطلاعات مرتبط با حوزه مربوطه به صورت واحد بویژه در مواقع بحرانی از طریق این کمیته ها به دستگاه های اجرایی ارائه کنند. 

وی به جایگاه و نقش روابط عمومی های ادارات اشاره کرد و گفت: وظیفه مهم روابط عمومی دستگاه های اجرایی معرفی خدمات، رویکردها و اولویت‌های دستگاههای اجرایی است در هر صورت اطلاع رسانی درست و به موقع از مهمترین وظایف شورای اطلاع رسانی استان خواهد بود. 

وی گفت: شورای اطلاع رسانی  باید فعالانه در جهت انعکاس به موقع اخبار و اطلاعات ایفای نقش کند.

معاون استاندار تصریح کرد: برنامه ریزی، هدایت و حمایت در زمینه تولید، پالایش و مبادله اطلاعات و نظارت بر امر اطلاع رسانی یکی دیگر از وظایف شورای اطلاع رسانی  است. 

رئیس شورای اطلاع رسانی استان افزود: همچنین پردازش و نشر اطلاعات باید مورد توجه شورای اطلاع رسانی قرار گیرد.

معاون استاندار البرز شورای اطلاع رسانی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر