کد خبر: 1013413 A

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان؛

اولین آژانس عکس کشور امروز دوشنبه اول دی ماه در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در انجمن سینمای جوانان این استان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، آژانس عکس سمنان یک وب سایت تحت نظارت مستقیم انجمن سینمای جوان استان سمنان است که توسط هیات و کارشناسان هنری فعالیت‌ها و اهداف خود را پیگیری می‌کند.

رئیس انجمن سینمای جوانان استان سمنان این آژانس را چتر حمایتی برای عکاسان این استان دانست و افزود: آژانس عکس استان سمنان اهداف 10 گانه ای را دربرنامه خود برای توسعه فعالیت های عکاسی و اقتصاد هنر عکاسی در این استان قرار داده است.

سعید خجسته فر افزود: فعالیت برای ارتقای اطلاعات دیداری جامعه از طریق انتشار عکس در جوامع بصری، بالا بردن سطح علمی و فرهنگی عکاسان از طریق درج مقاله، ایجاد بستر آموزش آنلاین برای استادان، ایجاد بستر حمایتی برای عکاسان و استادان در زمینه های نمایشگاهی و انتشاراتی، فراهم آوردن بستر همکاری بین سازمان ها و عکاسان استان و حمایت قانونی از عکاسان در زمینه‌های حقوقی از جمله اهداف آین آژانس است.

وی ادامه داد: حفظ و صیانت از آثار عکاسی عکاسان استان سمنان، حمایت مادی و معنوی از تولید مجموعه عکس ها و پروژه های عکاسی، معرفی عکاسان و استادان عکاسی استان و حمایت از عکاسان استان سمنان برای شرکت در مسابقات و فستیوال های داخلی و خارجی از دیگر اهداف ایجاد و راه اندازی این آژانس است.

خجسته فر عکس را هنری اصیل و مورد نیاز جامعه دانست و اظهار داشت: عکاسان نیز از نیروها و هنرمندان ارزشمندی هستند که باید از نظر معنوی و مادی مورد حمایت قرار گیرند و استان سمنان در عرصه عکاسی دارای پیشکسوتان و نیروهای فعال توانمندی است که به عنوان سرمایه های این استان مطرح هستند.

وی با بیان اینکه آژانس عکس استان سمنان اولین آژانس عکاس ایران است که ایجاد و راه اندازی شده است گفت: سایت و فضایی که در قالب این آژانس ایجاد و راه‌اندازی شده دارای بخش‌های مختلف از جمله رویدادها، وبلاگ، فروشگاه آنلاین و آموزش آنلاین است و از قابلیت های فراوانی برخوردار است که علاوه بر استان سمنان در سطح ملی نیز مطرح و دارای قابلیت های فراوانی از جمله ارائه مباحث آموزشی برای عکاسان کشور است.

رئیس انجمن سینمای جوانان استان سمنان با تاکید بر لزوم توجه به اقتصاد هنر افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساختاری برای حمایت از هنرمندان دارد اما آژانس عکس استان سمنان می تواند با دارا بودن فروشگاه آنلاین زمینه عرضه و ارائه آثار عکاسان را در قالبی نو و مناسب برای حمایت عکاسان فراهم کند.

در این مراسم در اولین اقدام یک تابلوی عکس از مسجد امام سمنان کاری از استاد خسرو به‌آیین در قالب فروشگاه آنلاین آژانس عکس استان سمنان به فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی عرضه شد.

در مراسم مذکور از تابلوی لگوی آژانس عکس استان سمنان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوالفضل دلارام معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل و تعدادی از استادان عکاسی رونمایی شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان انجمن سینمای جوانان سمنان آژانس عکس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر