کد خبر: 1013412 A

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان خبرداد :

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان ، گفت: در ۲۰ روز اخیر ۸ هزار و ۸۵۵ نفر از خدمات طرح ناظران سلامت هلال احمر در این استان به منظور مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش ایلنا از زنجان، علی طاهری، با بیان اینکه طرح ناظران سلامت بر اساس توافق نامه همکاری جمعیت هلال احمر با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود، اظهار کرد: طرح ناظران سلامت با همکاری 811 نفر از جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در قالب 422 تیم و با مشارکت بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان، تاکید کرد: این طرح برای کمک به حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در سطح جامعه در حال انجام است.

این مسئول در زنجان،  گفت: در این طرح جوانان و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر استان زنجان با کارت شناسایی معتبر و لباس فرم سازمان جوانان یا داوطلبان هلال احمر، به گروه بهداشت محیط محلات ملحق می‌شوند.

طاهری تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسؤولیت نظارت فنی و کارشناسی بر تیم‌های داوطلب بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی است و همه بازدیدها و نظارت‌های انجام شده توسط نیروهای داوطلب هلال احمر بدون مداخلات میدانی، حقوقی و قضایی است که تاکنون از 7 هزار و 82 مکان بازدید و از آنها نظارت انجام شده است.

او ادامه داد: در طرح ناظران سلامت، نظارت بر 7 هزار و 82 اماکن صنفی، مراکز ارائه خدمات مردمی، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار توسط 422 اکیپ از هلال احمر با مشارکت کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت  انجام ‌شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همکاری در آموزش عمومی کسبه، اصناف، همکاری در ضدعفونی اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم‌های مراقبت و حمایت از دیگر اقداماتی است که از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان در این طرح انجام می‌شود.

طاهری اضافه کرد: طرح ناظران سلامت از 10 آذر در سطح استان زنجان آغاز شده و هم اکنون نیز در حال اجراست.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان / تیم سلامت محیط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر