کد خبر: 1013336 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، آسمان کشور در دو روز آینده صاف است ولی با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاهش می یابد.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: امروز و فردا آسمان کشور در بیشتر مناطق صاف است و از روز سه شنبه تا چهارشنبه، با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت کاهش می‌یابد.

وی افزود: سامانه بارشی جدید روز چهارشنبه از شمال غرب وارد کشور می‌شود و به تدریج مناطقی از غرب، جنوب غرب و دامنه جنوبی البرز مرکزی را در برمی گیرد. این بارش‌ها به شکل باران و برف خواهند بود.

این کارشناس ادامه داد: روز پنجشنبه علاوه بر نیمه غربی کشور، بارش‌ها استان‌های ساحلی دریای خزر را دربرمی گیرند. همچنین بارش‌ها در استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و شمال خلیج فارس نیز احساس خواهند شد.

رفیعی گفت: این بارش‌ها روز پنجشنبه در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، اصفهان، گیلان، مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران شدت خواهد داشت.

وی افزود: روز جمعه از تمرکز بارش‌ها در نوار غربی کاسته می‌شود و سواحل دریای خزر و مناطق شرقی بارش خواهند داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری است و غبار محلی دارد.

آذربایجان شرقی پایتخت چهارمحال و بختیاری سازمان هواشناسی کهگیلویه و بویر احمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر