کد خبر: 1013074 A

طی اطلاعیه ای صورت گرفت؛

روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، طی اطلاعیه از تشکیل پرونده قضایی تعاونی مسکن شهرک اندیشه در مرحله تحقیقات مقدماتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، روابط‌عمومی دادگستری کل استان قزوین اعلام کرد: حسب گزارش یکی از ضابطین قضایی در خصوص روند واگذاری اراضی شهرک اندیشه، با توجه به اتهامات مطروحه، علیه هیات امناء مسکن این شهرک پرونده قضایی در دادسرای قزوین تشکیل شده است.

اتهامات صورت گرفته در این پرونده، تحصیل مال از طریق نامشروع و تصرف غیر قانونی، تجاوز به حریم کانال آب و قنات با تمسک به تغییر کاربری مجاز 15 هکتار از اراضی کشاورزی از طریق الحاق اراضی زراعی بدون دریافت مجوزهای لازم و عدم رعایت حریم 60 متری کانال آب رسانی و حریم 15 متری نهر آب است.

روابط عمومی دادگستری استان اعلام داشت: پرونده شهرک اندیشه در مرحله تحقیقات مقدماتی است و بنا به تشخیص بازپرس دادسرای قزوین، وقت رسیدگی جهت مواجهه حضوری برخی از مدیران وقت سازمان های مربوطه تعیین شد و آنان می بایست در موعد مقرر جهت اخذ توضیحات لازم در شعبه مربوطه حضور یابند و از آنجایی که بررسی ابعاد تخلفات صورت گرفته در این پرونده نیاز به بررسی دارد، لذا تکمیل تحقیقات به صورت ویژه در حال رسیدگی است و توصیه قانونی می‌شود قبل از اتخاذ تصمیم قضایی در این رابطه اصلاً پیش‌داوری نشود.

روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین در پایان هشدار داد: تخلفات صورت گرفته در این پرونده مربوط به دهه های گذشته است و دستگاه قضایی استان فارغ از زمان وقوع، در صورت کشف تخلف، با متخلفان بدون تعارف برخورد خواهد کرد و مدیران نیز باید به این موضوع واقف باشند که پس از پایان دوران مدیریت‌، چنانچه تخلفاتی در دوران مدیریتی آنها کشف شود، قطعاً رسیدگی خواهد شد.

استان قزوین تغییر کاربری کشاورزی مسکن دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر