کد خبر: 1013017 A

مدیر کل میراث‌فرهنگی سمنان مطرح کرد:

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: از ظرفیت اداره کل پست استان سمنان برای معرفی و عرضه صنایع‌دستی استفاده می‌شود.

به ‌گزارش ایلنا از سمنان، مهدی جمال امروز در دیدار با  سرپرست اداره کل پست استان سمنان بیان کرد:ارسال صنایع دستی بدون حضور واسطه‌ها می‌تواند نقش موثری در حمایت از هنرمندان و ترویج صنایع‌دستی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات عمده صنایع‌دستی استان، فروش صنایع‌دستی استان سمنان به نام استان‌های دیگر است، گفت: این در حالی است که استان سمنان پایتخت سفال و سرامیک هنری ایران است و جاجیم و تابلوهای قلم‌زنی، سنگ‌تراشی و زیور آلات سنتی استان منحصر به فرد و خاص است.

جمال افزود: آموزش نیروی انسانی، حذف واسطه‌ها، برندسازی و توجه به بسته‌بندی از راهکارهای رشد و توسعه هر چه بیشتر صنایع‌دستی استان است و بخشی از این دغدغه‌ها با مشارکت پست استان برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 52 رشته صنایع‌دستی در استان فعال است، تصریح کرد: تفاهمنامه عملیاتی در زمینه استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها برای معرفی و ارسال صنایع‌دستی استان سمنان با همکاری اداره کل پست استان سمنان منعقد شود.

سرپرست اداره کل پست استان سمنان نیز گفت: پست بهترین ظرفیت برای عرضه صنایع‌دستی است و زمینه عرضه و ارسال آثار هنرمندان با حذف واسطه‌ها وجود دارد.

حمید رضا آقاجانی با اشاره به اینکه صنایع‌دستی متقاضی زیادی در کشور دارد، افزود: در نظر است با همکاری با یک استارتاپ خلاق زمینه تولید محتوا، معرفی، فروش و ارسال صنایع‌دستی استان فراهم شود.

وی اجرای این طرح را در رونق صنایع‌دستی استان موثر دانست و گفت: رونق صنایع‌دستی در اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی استان موثر است.

شرکت پست ایران اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سمنان عرضه صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر