کد خبر: 1012749 A

استاندار همدان:

استاندار همدان با قدردانی از خدمات شبانه روزی و ارزشمند کادر درمانی برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: مطالبات و درخواست‌های جامعه پرستاری این استان به ویژه در حوزه تامین مسکن پیگیری می‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان، سعید شاهرخی روز شنبه در آیین تجلیل از پرستاران استان همدان که به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مطالبات اصلی جامعه پرستاری داشتن مسکن است که در این راستا زمینه نام نویسی آنها در طرح اقدام ملی مسکن فراهم می شود.

وی اضافه کرد: مسئولان حوزه پرستاری باید لیست افراد واجد شرایط را در اختیار متولیان این حوزه قرار دهند تا چنانچه محدودیت و موانعی برای نامنویسی در این طرح ملی وجود داشت در مکاتبه ای با تهران رفع شود.

استاندار همدان با تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار بیان کرد: حضرت زینب(س) نماد زن فداکار، شجاع و ارزشمند تاریخ اسلام و بشریت است و ایشان به خاطر پرستاری و هدایت بازماندگان وقایع کربلا به عنوان بزرگ پرستار تاریخ، نام گرفت.

شاهرخی افزود: جامعه پرستاری استان همدان در جریان شیوع ویروس کرونا در مقابله با ویروس و درمان بیماری کارهای بزرگی انجام دادند و در این مسیر حدود یک هزار نفر از آنها نیز به این بیماری مبتلا شدند.

وی ادامه داد: نقش نظام پرستاری در فرایند بهداشت و درمان بسیار اثرگذار و مهم است و آنها نه تنها در زمان شیوع کرونا در جهان و ایران بلکه در طول دوره خدمت، نقش کلیدی و مهمی را ایفا می‌کنند.

استاندار همدان اضافه کرد: همچنین نقش پرستاران در مقابله و درمان کرونا بسیار پر رنگ تر از دیگر کادر پزشکی است اما این موضوع به معنای انکار خدمات سایر بخش ها نیست بلکه کار مراقبت بعد از درمان بر دوش پرستاران بوده که این کار بسیار پر مشقت و طاقت فرسا است.

شاهرخی گفت: اگر زحمات دقیق و طاقت فرسای کادر پرستاری نبود فرآیند درمان به خوبی به نتیجه نمی‌رسید بنابراین نقش پرستاران در مقابله با این ویروس بسیار برجسته و شایسته قدردانی است.

وی با بیان اینکه مردم قدردان تلاش تمامی پرسنل و کادر بهداشت و درمان هستند افزود: در ۱۰ ماه گذشته که با ویروس مرگ بار کرونا روبرو بودیم رابطه جامعه پرستاری با بیماران بسیار مطلوب بوده و رسانه ها و دوربین ها تنها درصد کوچکی از این ایثار و فداکاری را به نمایش گذاشتند.

استاندار همدان اظهار داشت: این همه رشادت، ایثار و جانفشانی در راه خدا را نمی توان با هیچ معیار مادی جبران کرد چرا که پرستاران جان خود را به خطر انداختند حتی با توجه به انتقال آلودگی به درون خانه، اعضای خانواده آنها نیز از بیماری مصون نبودند.

شاهرخی یادآوری کرد: همانگونه که در دوران دفاع مقدس شاهد اوج ایثار و فداکاری رزمندگان بودیم در جریان شیوع کرونا نیز کادر بهداشت و درمان به ویژه پرستاران فداکارانه و آگاهانه جان خود را فدا می کنند و به بیمار امید و سلامتی می بخشند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین یافته ها و آمارهای موجود روند بیماری کرونا با ایجاد محدودیت ها از ابتدای آذر،  همکاری مردم و جدیت و پیگیری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و کادر بهداشت و درمان کاهش و امیدوار کننده بوده است.

استاندار همدان از مردم خواست همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و گفت: اعلام روند کاهش کرونا به معنای کوتاه آمدن ویروس نیست بلکه برای استمرار کاهش آمار بستری، فوتی و ورودی بیمارستان‌ها باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان مورد توجه باشد.

جامعه شبانه روزی مسکن ویروس همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر