کد خبر: 1012558 A

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی:

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی با بیان اینکه دمای هوا در استان تا چهارشنبه هفته جاری 5 درجه سانتیگراد سردتر می‌شود، گفت: با عبور سامانه بارشی دمای کمینه مناطق مختلف استان مرکزی نسبت به دمای کمینه امروز تا 5 درجه سانتیگراد سردتر می‌شود و این شرایط دمایی تا روز چهارشنبه تداوم دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا مرادی افزود: گزارش ایستگاه‌های هواشناسی استان حاکی از بارش برف در مناطق مختلف استان است و بررسی‌ها نشان می‌دهد سامانه بارشی در ساعات بعدازظهر امروز (شنبه) از استان عبور می‌کند. همچنین از فردا (یکشنبه) با افزایش پایداری جو و سکون نسبی هوا پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی پیدا می‌کند و این شرایط تا چهارشنبه تداوم دارد.

او ادامه داد: به دلیل برودت هوا و وجود رطوبت کافی در مناطق مستعد، پیش بینی می شود تا ۲ روز آینده پدیده مه در مناطقی از استان رخ دهد و موجب کاهش دید افقی شود.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار داشت: مجموع بارندگی‌ شبانه روز اخیر در اراک به ۱۰ و ۲ دهم میلیمتر، ساوه یک و 8 دهم میلیمتر، تفرش 5 و ۹ دهم میلیمتر، خمین ۱۲ و 4 دهم میلیمتر، محلات ۱۰ و 8 میلیمتر، شازند ۱۲ و ۹ دهم میلیمتر،  خنداب ۱۶ و ۶ دهم میلیمتر، کمیجان ۹ دهم میلیمتر، دلیجان ۹ و ۶ دهم میلیمتر، غرق آباد 5 و 7 دهم میلیمتر، زرندیه یک و 8 دهم میلیمتر و در فرمهین ۱۱ و 8 دهم میلیمتر، گزارش شده است.

مرادی تصریح کرد: ساوه با بیشینه دمای ۱۰ و یک دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و خنداب با کمینه دمای ۲ و ۲ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بارش برف پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان مرکزی کاهش 5 درجه دمای هوا پدیده مه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر