کد خبر: 1012553 A

معاون استاندار البرز:

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا استان البرز با تاکید بر اینکه یلدای کرونا را با دورهمی های خانوادگی طولانی نکنیم و بصورت مجازی برگزار کنیم؛ گفت: همزمان با شب یلدا و برای پیشگیری از تشدید شیوع ویروس کرونا، علاوه بر تعطیلی همه صنوف غیر از گروه شغلی یک که از ساعت 18 عصر آغاز می شود، تردد خودروها نیز در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 29 و 30 اذرماه از ساعت 20 الی 4 صبح ممنوع خواهد بود.

به گزارش ایلنا از البرز، نورمحمد فردی با بیان این مطلب صبح  امروز در جلسه قرار گاه عملیاتی مقابله با کرونا استان اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ممنوعیت تردد در این دو روز از ساعت ۸ شب الی ۴ بامداد می باشد.

او افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت بیش از 50 درصد افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می شوند ناشی از دورهمی های خانوادگی است که این امر مهم باید بیش از پیش در شب یلدای ایرانیان از جمله مردم فهیم استان البرز مورد توجه قرار گیرد و برای یک شب آن هم برای چند ساعت سلامت خود و خانواده وجامعه را در معرض تهدید جانی قرار ندهید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز خاطر نشان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم برگزاری دورهمی های خانوادگی در ایام خاص از جمله شب یلدا در واقع کمک به سلامت جامعه است چرا که در صورت بی توجهی فاجعه انسانی رخ داده و موج جدید بیماری طیف وسیعی از مردم را درگیر خواهد کرد.

فردی تاکید کرد: مسئولان  بر اساس شرح وظایف خود با نظارت کافی و لازم در خصوص اجرای تعطیلی صنوف غیر از مشاغل گروه یک و همچنین نظارت و جلوگیری از تردد خودروهای شخصی تلاش خواهند کرد تا بسترهای لازم برای تامین سلامت مردم فراهم شود در این راستا از شهروندان درخواست می شود با رعایت و اجرای برنامه ریزی های صورت گرفته مسئولان استان را در اجرای هر چه بهتر این ایام یاری دهند.

 

 

محدودیت کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر