کد خبر: 1012542 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: طرح آبرسانی از سد طالقان به شهرستان آبیک از طرح‌های اولویت دار ملی است که باید تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به پایان برسد.

به گزارش ایلنا، هدایت اله جمالی‌پور امروز در بازدید از تصفیه خانه طرح در دست اجرای آبرسانی از سد طالقان به آبیک، اظهار کرد: هیچ مانع و بهانه‌ای برای پیشبرد اجرای این طرح و تکمیل آن در موعد مقرر نباید وجود داشته باشد چون این طرح جزو پروژه‌های اولویت دار ملی است و به مردم قول داده‌ایم تا اردیبهشت آن را به پایان برسانیم.

 استاندار قزوین با اشاره به محدودیت‌های اعتباری پیش روی این طرح که از سوی مدیران شرکت آبفا و منطقه‌ای استان مطرح شد، افزود: سازمان برنامه و بودجه برای تأمین اعتبارات این طرح قول مساعد داده است و به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم.

جمالی پور با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر تکمیل طرح‌های اولویت دار استان‌ها تا پیش از پایان کار دولت از جمله این طرح، بیان کرد: پیمانکاران قوی و مجرب باید برای پیشبرد مراحل مختلف این طرح انتخاب شوند تا سرعت اجرای کار به شکل مناسب پیش برود و با کندی روبه رو نشود.

وی ادامه داد: پس از آبرسانی به آبیک باید پیشبرد مراحل بعدی طرح و آبرسانی به سایر شهرهای استان را نیز با جدیت دنبال کرد. 

این مسئول بیان کرد: جلسات هفتگی بین معاون عمرانی استاندار، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای بررسی پیشرفت این طرح باید به شکل منظم و بی وقفه برگزار شود و اگر مانعی در کار وجود دارد به سرعت برطرف شود.

آبرسانی به آبیک بخشی از طرح آبرسانی از سد طالقان به ۱۵ شهر و ۱۹۴ روستای استان قزوین است که در سفر رییس جمهوری به قزوین در سال ۹۵ مصوب شده بود.

این طرح قادر به پوشش و تأمین آب شرب پایدار حدود ۸۰ درصد جمعیت استان قزوین است.

طرح آبرسانی از سد طالقان استان قزوین یکی از مهمترین طرح عمرانی استان در زمینه تأمین آب شرب تا افق ۱۴۲۵ محسوب می‌شود.

استان قزوین سازمان برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی معاون پایان اردیبهشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر