کد خبر: 1012538 A

مونسان خبر داد:

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بخش اعظمی از فعالان در حوزه گردشگری کشور به خاطر شیوع کرونا بیکار قطعی و یا خانه‌نشین شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه مراسم آغاز احیای فضای سبز مجموعه تاریخی باغ خونی در مشهد گفت: بیش از یک و نیم میلیون نفر در حوزه گردشگری کشور فعالیت داشتند که بخش اعظم این شمار هم اکنون به خاطر شیوع کرونا بیکار قطعی و یا خانه‌نشین شده‌اند.

وی افزود: طبق برآورد انجام شده تا پایان شهریور ماه امسال میزان خسارت وارده ناشی از کرونا به صنعت گردشگری کشور بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد ریال بوده که بسیار سنگین است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: موضوع کرونا و شیوع آن یک موضوع عالم گیر بود که صنعت گردشگری همه کشور‌ها از جمله ایران را دچار چالش جدی کرد.

مونسان در خصوص برنامه‌های طراحی شده برای خروج صنعت گردشگری کشور از رکود موجود، بیان کرد: فعلا همه برنامه‌های این وزارتخانه در این رابطه با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنظیم می‌شود.

وی با اشاره به این که بعد از پایان موج دوم شیوع کرونا در کشور برنامه سفر‌های هوشمند را برای قوت دوباره صنعت گردشگری در دستور کار داشتیم، تصریح کرد: وزارت بهداشت با توجه به شرایط شیوع بیماری در آن زمان و ضرورت حفظ سلامتی مردم توقف این برنامه را خواستار شد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: هم اکنون نیز طرح‌های رونق گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آماده است، اما فعلا تامل می‌کنیم تا با آمدن واکسن، موج فعلی این بیماری تا حدودی کنترل شود.

صنایع دستی و گردشگری گردشگری وزارت بهداشت ویروس صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر