کد خبر: 1012366 A

عاقل منش خبر داد:

عضو شورای شهر رشت گفت: شورا و شهرداری رشت می‌تواند در «آموزش‌های حقوق شهروندی» و «اجرای شهردار مدرسه» با آموزش و پرورش همکاری کند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدحسن عاقل‌منش در دفتر کار مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با وی دیدار، گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

محمدحسن عاقل‌منش به مواردی در زمینه همکاریهای مشترک همچون آموزش حقوق شهروندی به دانش‌آموزان به وسیله‌ی کارشناسان شورا و شهرداری و اجرایی کردن شهردار مدرسه تاکید کرد.

وی دانش‌آموزان را سرشار از انرژی مثبت و توانایی برای انتقال مفاهیم مورد نیاز جامعه دانست و گفت: باید برای بالندگی و توانمندی فکری دانش‌آموزان همگان دست به دست هم بدهیم.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت اجرای شهردار مدرسه در مدارس شهر را تمرین مسوولیت‌پذیری دانش‌آموزان و آماده کردن آنها برای شرکت در اجتماعات و مجموعه‌های شهری توصیف کرد و گفت: شورای اسلامی شهر رشت از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

در ادامه محمدحسن عاقل‌منش بر همکاری اداره‌ کل آموزش و پرورش استان گیلان با شهرداری رشت در زمینه‌ی بررسی امکان تعیین تکلیف املاک مردم که در طرح تفصیلی در کاربری عمومی(آموزشی) قرار دارد، تاکید کرد و گفت: در چارچوب این همکاری پیشنهاد می‌شود املاک آموزشی که در آن قصد نوسازی و یا تجدید بنا هست، با بررسیهای کارشناسی، شرایط احداث کاربریهای ارزش‌افزا و یا سازگار با کاربری آموزشی در آنها فراهم گردد.

عاقل‌منش در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به تلاش و سختکوشی معلمان به ویژه در دوران کرونایی که علاوه بر رنج تدریس، مشکلات مرتبط با شبکه‌های مجازی و ارتباطات آنلاین را متحمل می‌شوند و در این بین زحمت آنها مضاعف می‌گردد را ستود و گفت: این قشر زحمتکش بیش از هر دوران دیگر نیاز به توجه مسوولان و مدیران مرتبط دارد، چون آموزش نسلی را بر عهده گرفته که فردای این مملکت را خواهند ساخت.

مدیر کل آموزش پرورش استان گیلان هم با قدردانی از شورا و شهرداری رشت برای پرداخت به‌موقع سهم آموزش و پرورش از عوارض شهرداری، تاکید کرد: شهرداری رشت در این زمینه جزو اولین شهرداری‌های استان گیلان است.

آموزش و پرورش حقوق شورای اسلامی شهر مدرسه شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر