کد خبر: 1012271 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول کمیته فرهنگی قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در قزوین گفت: یلدا یکی از فرهنگ‌های دیرینه ایرانی است که ریشه در تاریخ کهن ما دارد؛ ولی امسال در شرایط خاصی قرار داریم و همگی باید یلدای امسال را به یلدایی ماندگار تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد حسین اسماعیلی با بیان این مطلب گفت: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به قرارگرفتن استان در وضعیت نارنجی، باید مراقبت‌های مستمر و پرهیز از هرگونه تجمع و دورهمی خانوادگی را جدی گرفت.

این مسئول افزود: با توجه به اینکه وضعیت نارنجی استان، بسیار شکننده است و احتمال دارد دوباره به وضعیت قرمز برگردیم باید هشدارهای ستاد مقابله با کرونا را جدی بگیریم.

اسماعیلی ادامه داد: بیماری کرونا در تجمع‌ها به صورت جهشی انتقال می‌یابد و به ویژه در محیط‌های بسته این موضوع تشدید می‌شود.

او گفت: مهمانی‌های خانوادگی از جمله در شب یلدا می‌تواند پیک شیوع کرونا را تشدید کند و یک شب دورهمی و خوشی را به غم و اندوه و پشیمانیِ دائمی تبدیل کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با فرا رسیدن شب یلدا، کادر درمانی از دورهمی‌های خانوادگی ابراز نگرانی جدی می‌کنند، چون با اعمال محدودیت‌های کرونایی در ۲ هفته اخیر، خوشبختانه نتایج مثبتی حاصل شده و با اجرای این محدودیت‌ها روند صعودی بیماری اکنون نزولی شده و بسیاری از شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی بیماری قرار گرفته‌اند.

او گفت:با این وجود اگر مردم در ادامه راه،همکاری‌نکنند دوباره به روزهای‌بحرانی بازخواهیم گشت.  

اسماعیلی گفت: امسال در شب یلدا برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه‌ای توسط صدا و سیما و نهادهای فرهنگی و در فضای مجازی تدارک دیده شده است و از خانواده‌ها خواهش می‌کنیم با ماندن در خانه در قطع زنجیره شیوع کرونا یار و یاور کادر بهداشت و درمان باشند.

استان قزوین فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری فضای مجازی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر