کد خبر: 1011563 A

رئیس کل دادگستری استان فارس خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه ابتدای آذر امسال، یک باند فرار مالیاتی در شیراز شناسایی و با دستگیری اعضای آن متلاشی شد، گفت: یکی دیگر از این باند دستگیر و ۱۶ متهم دیگر نیز شناسایی شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از دادگستری فارس، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی گفت: فرد دستگیر شده در ارتباط با این شبکه فرار مالیاتی، از کارکنان اداره کل امور مالیاتی فارس و پنجمین عضو باند متخلف اقتصادی است که اکنون با قرار تامین، در بازداشت بسر می‌برد.

موسوی با بیان اینکه تحقیقات در خصوص نحوه ارتباط اعضای باند و شرکت‌های صوری تشکیل شده با این کارمند خاطی در حال بررسی است، بیان کرد: این پرونده منحصر به فرار مالیاتی نیست و پرونده های متعدد رشاء و ارتشاء نیز برای مرتبطین با این شرکت های صوری تشکیل شده است.

موسوی از تشکیل کارگروه حسابرسی و حقوقی مشترک با هدف تعیین میزان دقیق فرارهای مالیاتی انجام شده خبر داد و بیان کرد: زمینه بازگشت ۴۰ میلیارد ریال از فرارهای مالیاتی با همکاری اداره کل امور مالیاتی استان فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: پیش از این ۴ عضو دیگر این شبکه بازداشت شده و فعالیت شرکت‌های صوری آنان که به نام افراد محجور ایجاد شده بود به حالت تعلیق درآمده است.

استان فارس رئیس کل دادگستری استان دادگستری مالیاتی شناسایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر