کد خبر: 1011460 A

استاندار قزوین :

استاندار قزوین گفت: طرح آبرسانی شهرستان آبیک از طرح‌های ملی و دارای اولویت در استان قزوین است و با استفاده از تمام ظرفیت‌ و پتانسیل‌های موجود این طرح تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در جلسه تخصیص آب استان قزوین اظهار کرد: آبرسانی به شهرستان آبیک به یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که دولت به تنهایی توان تامین این هزینه‌ها را ندارد و امسال با کمک بخش خصوصی خواهیم توانست بخشی از این هزینه‌ها را تامین کنیم.

استاندار قزوین اضافه کرد: طرح آبرسانی به شهرستان آبیک برای ما بسیار با اهمیت بوده و موضوع آبرسانی به این شهر باید هر چه سریعتر به اتمام برسد تا مردم از آب با کیفیت بهره‌مند شوند.

جمالی پور تاکید کرد : آب یک موضوع ملی است و از همه ظرفیت‌ها استان برای اجرای این طرح تلاش خواهیم کرد و از مردم شهرستان آبیک به دلیل تاخیر در وعده‌ها عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم با تامین آب شرب منطقه نگرانی مردم برای همیشه رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص رفع مشکلات آب آشامیدنی در شهرهای استان قزوین نیز تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این طرح‌ها عملی شوند و هر پروژه‌ای که برای اجرای آن تخصیص اعتبار مصوب کرده‌ایم، حتما اجرا خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان به نقش کمیته تخصیص آب استان اشاره کرد و افزود: این کمیته با توجه به اهمیت موضوع حیاتی تشکیل شده تا با دقت و توجه بیشتری برای تخصیص آب به واحدهای صنعتی ، کشاورزی و گردشگری تصمیم‌گیری شود.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه تخصیص آب به واحدهای صنعتی و کشاورزی باید به تایید سازمان‌های صمت و جهاد کشاورزی برسد، یادآورشد:  با بررسی کارشناسی در صورت هزینه بر بودن طرح ها ، آب به این واحدها تخصیص نمی‌یابد.

یداله ملکی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین نیز در این جلسه گفت: خط انتقال پروژه آبرسانی به آبیک ۱۷ و نیم کیلومتر است که تاکنون حدود هفت کیلومتر آن انجام شده و باقیمانده این خط حدود ۱۰ کیلومتر به لوله با قطر یکهزار و ۴۰۰ و یکهزار و ۶۰۰ نیاز دارد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان افزود: طرح آبرسانی از سد طالقان به استان قزوین ۳۰۰ کیلومتر خط لوله دارد ولی آبرسانی به آبیک به دلیل حساسیت موجود در ردیف اولویت‌های استان قزوین قرار گرفته و حدود ۱۷ کیلومتر است.

ملکی افزود: اجرای ۱۰ کیلومتر باقیمانده این طرح تا پایان سال از اهداف شرکت آب منطقه‌ای است که در صورت تامین لوله توسط کارفرما اجرایی خواهد شد.

استان قزوین کشاورزی مدیر عامل شرکت مشکلات منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر