کد خبر: 1011337 A

جوجه یک روزه نژاد مرغ سلامت پس از ۱۸ سال در یک واحد تولید مرغ مادر در چناران تولید و امروز نخستین محموله از این جوجه‌های یک روزه به مرغداری‌های خراسان رضوی تحویل شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، احمد وکیلی مدیر اداری و پشتیبانی شرکت زنجیره یکپارچه مرغ مادر دیزباد در این خصوص گفت:  آذرماه سال گذشته و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر خودکفایی در تولید محصولات دام و طیور فرایند تولید جوجه یک روزه نژاد اصلاح شده با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی در این مرکز آغاز شد.

وی افزود: فرایند تولید جوجه یک روزه با نژاد اصلاح شده، آذر ماه پارسال ابتدا از تولید جوجه از گله اجداد شروع شد و پس از آن مرحله تولید در گله مرغ مادر ادامه یافت که طی این مدت درنهایت تولید جوجه یک روزه نژاد سلامت وارد بازار شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در ماه نخست بیش از ۵۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه به مرغداریها ارسال می‌شود و پیش بینی می شود این رقم تا ماه دوازدهم به حدود هفت میلیون قطعه برسد.

مدیر اداری و پشتیبانی زنجیره یکپارچه مرغ مادر دیزباد گفت: طی یک سال پیش رو از این مرکز ۳۶ میلیون قطعه مرغ نژاد سلامت راهی بازار تولید مرغ گوشتی خواهد شد.

وکیلی افزود: با توجه به کاهش تولید مرغ گوشتی در استان خراسان رضوی پیش بینی می شود نیاز استان به جوجه یک روزه در هشت دوره ۴۵ روزه و با تولید ۴۰ میلیون قطعه تامین شود.

خراسان رضوی سرمایه گذاری سلامت مقام معظم رهبری تولید مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر