کد خبر: 1011296 A

رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه:

رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه با ابراز نگرانی از دورهمی‌های شب یلدا گفت : دورهمی های خانوادگی در شب یلدا کانون بحران کرونا است.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سیاوش وزیری رییس بیمارستان گلستان کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: تاکنون ۳ موج از افزایش مراجعه کنندگان سرپایی و بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در فصل بهار، تابستان و پاییز را پشت سر گذاشته ایم.

وزیری افزود: خوشبختانه هم اکنون ۲۰ تا ۵۰ درصد مراجعه های سرپایی و بستری کاهش یافته، اما به دلیل شکننده بودن شرایط همه گیری کرونا این وضعیت پایدار نخواهد بود و امکان دارد یک طغیان دیگر در زمستان داشته باشیم.

وی اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های اعمال شده، کاهش ساعات ادارات و حضور کارمندان در سازمان‌ها و ارگان‌ها چرخش اجتماعی ویروس کرونا کمتر شده است، از طرفی استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به عنوان یک رفتار اجتماعی در مردم نهادینه شده است، اما نگرانی‌ها هم اکنون دورهمی‌های خانوادگی است که معمولا افراد فاصله دو متری را رعایت نمی‌کنند و از ماسک هم استفاده نمی کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: اگر خانواده‌ها مراقبت نکنند دورهمی‌های خانوادگی عامل مهمی برای بروز طغیان کرونا در روز‌های آینده خواهد بود، همچنین با توجه به اینکه شب یلدا را نیز در پیش داریم این شب عاملی نگران کننده برای شروع موج جدید بیماری است.

رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برگزاری یک مهمانی و یا مجلس ترحیم امکان ابتلا بیش از ۲۰ تا ۳۰ نفر را فراهم می‌کند و مواردی داشته ایم که در یک مجلس ترحیم ۵۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وزیری با تاکید بر اینکه باید در این شب‌ها به شدت از دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنیم، گفت: اگر دورهمی‌های خانوادگی را کنار بگذاریم، می‌توانیم در هفته‌های آینده شرایط آرام تری از نظر ابتلا به ویروس کرونا در استان داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری دورهمی‌ها در منزل پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها افزود: سالمندان گروه‌های در معرض خطر هستند که دید و بازدید‌ها تنها تهدیدی برای جان این افراد است و به جای سر زدن‌های حضوری باید در این ایام با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و یا از طریق تماس تلفنی با آن‌ها در ارتباط باشیم.

شب یلدا بحران کرونا دور همی ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر