کد خبر: 1011294 A

عضو شورای شهر کرج:

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: سامانه شفافیت نه تنها سیستم نرم افزاری شهرداری در تمامی بخش‌ها را به روزرسانی می‌کند بلکه با هرگونه فساد در مدیریت شهری نیز مقابله خواهد کرد.

به گزارش ایلنا از البرز، محمد حسین خلیلی اردکانی در خصوص شفاف سازی معاملات در سامانه شفافیت، اظهار داشت: این سامانه به شفاف سازی تمامی بخش های شورا و شهرداری می پردازد و بر اساس قوانین باید تمامی امور اداری مدیریت شهری را به منظور عملیاتی شدن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از طریق سامانه جامع شفافیت شهرداری در اختیار مردم قرار دهند. 

عضو شورای شهر کرج  شفاف سازی تمامی امور مدیریت شهری را از سیاست های اصلی شهرداری عنوان کرد و افزود: مردم حق دارند از تمامی قراردادها و تغییرات در شهرداری کرج آگاه شوند. این سامانه پاسخ سئوال بسیاری از شهروندان را خواهد داد. 

خلیلی اردکانی با ابراز رضایت از راه اندازی سامانه شفافیت تصریح کرد: راه اندازی این سامانه از هرگونه فساد جلوگیری و نقشه ها و طرح های تفصیلی شهرداری را برای دید شهروندان مشخص می کند و تمامی متراژ، سال ساخت و اطلاعات املاک ، لوکیشن ، پلاک ثبتی تاریخ معامله را ارایه می دهد.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج بیان کرد: در این سامانه قراردادها، مصوبه ها و سایر بخش ها موجود است و  برای رویت مردم فعال است و همگان می توانند با ورود به آدرس اینترنتی   shafaf.karaj.ir   از جزییات مطلع شوند.

خلیلی اردکانی یادآور شد: این سامانه باید توسط شهرداری بروز رسانی شود تا همگان بتوانند آخرین وضعیت موجود در حوزه شورا و شهرداری را دریافت کنند. اهداف، وظایف، سیاست‌ ها، خط‌ مشی ‌ها و ساختار شهرداری، ساز و کارهای شکایات شهروندان از تصمیمات یا اقدامات شهرداری، انواع اطلاعاتی که در شهرداری نگهداری می‌شود و آیین دسترسی به آنها از بخش های مختلف این سامانه است. 

به گفته عضو شورای شهر کرج، بدون تردید شفافیت پایه و اساس مدیریت شیشه‌ ای است و راه اندازی این سامانه نه تنها دست دلالان و واسطه ها را از منافع مردمی کوتاه می کند بلکه مسیر دسترسی شهروندان به امور اداری شهرداری را آسان سازی خواهد کرد

شورای شهر کرج شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر