کد خبر: 1011268 A

پس از ماه‌ها تلاش در خط مقدم مبارزه با کرونا؛

جعفر سوخته، از پزشکان متعهد ، به عنوان چهارمین شهید مدافع سلامت در ایلام ماندگار شد.

به گزارش ایلنا، "جعفر سوخته" از پزشکان متعهد استان که از همان روزهای اول شیوع کرونا در مرکز سندرمیک شماره ۲ ایلام به بیماران کرونایی خدمت می کردند بر اثر کرونا پس از ماه ها تلاش در خط مقدم مبارزه با کرونا در راه سلامت و نجات جان هم وطنانش شهید شد.

«قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام به این مناسبت پیامی به این شرح صادر کرد: «خبر درگذشت پزشک فرهیخته و فداکار مرحوم زنده یاد دکتر جعفر سوخته که در راه خدمت به مردم و در مبارزه با ویروس منحوس کرونا جان خود را از دست داد، موجب اندوه و تاسف فراوان شد.

اینجانب ضمن ابراز همدردی، فقدان تاثر برانگیز این پزشک حاذق و توانمند مدافع سلامت و دلسوز مردم را به خانواده محترم این شهید راه خدمت، جامعه فرهیخته پزشکی و درمانی و مردم شهیدپرور استان ایلام تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای آن انسان فقید سعید رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی  مسئلت می نمایم.

امید است به فضل پرودگار با تلاش پزشکان، پرستاران و پرسنل درمانی زحمتکش و همکاری مردم شریف، هر چه زودتر شاهد ریشه کن شدن این بیماری منحوس در کشور و استان باشیم.»

«محمد کریمیان» ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی به شرح زیر، شهادت دکتر جعفر سوخته به عنوان چهارمین شهید مدافع سلامت استان را تسلیت گفت.

«مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام بار دیگر به واسطه شهادت یکی دیگر از پزشکان حاذق و فداکار به نام شهید دکتر جعفر سوخته، عزادار شد.

این پزشک دلسوز و متعهد؛ در ایام شیوع بیماری کرونا در راه خدمت به مردم و نجات جان بیماران شجاعانه و فداکارانه خدمت نمود و سرانجام در این راه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به جمع دیگر شهدای مدافع سلامت استان پیوست.

بدون تردید زحمات و دلسوزی‌های این پزشک فداکار و ایثارگر که جان خود را فدای سلامت مردم نمود؛ در نزد خداوند متعال محفوظ و دعای خیر بیماران توشه آخرت ایشان خواهد بود.

عروج این مدافع سلامت که در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا ویروس تا آخرین نفس ایستاد و جانفشانی کرد، برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و مردم قدرشناس و فهیم استان ایلام بسیار سخت و جانکاه است؛ اما یاد و خاطره تلاشهای صادقانه و شبانه‌روزی این شهید والامقام در کنار سایر مدافعان سلامت در سطح استان به ویژه در نجات جان بیماران کرونایی، همواره در یادها باقی می‌ماند.

اینجانب با قلبی سرشار از اندوه، شهادت این مدافع سلامت را به خانواده آن مرحوم، مردم شریف استان و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تسلیت عرض نموده و برای آن شهید علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسئلت دارم.»

پزشک رئیس دانشگاه علوم پزشکی سلامت ویروس ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر