کد خبر: 1011246 A

رئیس اتاق اصناف گناباد مطرح کرد:

رئیس اتاق اصناف گناباد گفت: ۹۵ درصد مشاغل گروه ۲، سه و چهار این شهر که مشمول تعطیلی ۲ هفته ای محدودیت‌های کرونایی شده‌اند در اجرای این طرح مشارکت داشتند.

به گزارش ایلنا از مشهد، علیرضا مقدم در این خصوص افزود: ۱۰ واحد صنفی که از اجرای مصوبات طرح جدید محدودیت‌های کرونایی طی ۲ هفته ابتدایی آذرماه سرپیچی کردند بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا مهر و موم شدند.

وی ادامه داد: توصیه‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس همه گیر کرونا به واحدهای صنفی داده شده است و با صنوفی که پروتکل‌های پیشگیرانه را رعایت نکنند برخورد جدی می‌شود.

رئیس اتاق اصناف گناباد با اشاره به اینکه اصناف در اجرای محدودیت‌های کرونایی نیازمند حمایت بیشتر مسئولان ذیربط و بانک‌ها هستند، گفت: برخی از اصناف با توجه به تعطیلی ۲ هفته ای محدودیت‌های کرونایی با مشکلاتی در بازپرداخت تسهیلات خود مواجه شدند و لزوم حمایت و توجه بیشتر بانک‌ها به این مساله ضروری است.

مقدم افزود: اداره صنعت و معدن و تجارت با پرداخت تسهیلات ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون ریالی از واحدهای صنفی و مشاغل آسیب دیده کرونا حمایت می کند.

وی ادامه داد: با توجه به مسن بودن جمعیت گناباد تعداد زیادی از کسبه این شهر از توانایی لازم برای فروش کالاهای خود به صورت برخط (آنلاین) در شرایط محدودیت‌های کرونایی برخوردار نیستند و در مدت اجرای این محدودیت‌ها با مشکلات اقتصادی مواجه شده اند.

رئیس اتاق اصناف گناباد گفت: این شهرستان در ابتدای آذرماه جاری با توجه به وضعیت قرمزش از نظر شیوع کرونا، مشمول محدودیت فعالیت‌های مشاغل گروه ۲، سه و چهار قرار گرفت ولی با تغییر وضعیت این شهرستان از قرمز به نارنجی این محدودیت‌ها از روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه کاهش یافت.

صنعت مشکلات اقتصادی مشهد معدن و تجارت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر