کد خبر: 1011212 A

سخنگوی قوه قضائیه خبر داد:

‌سخنگوی قوه قضائیه گفت: بزرگ‌ترین باند اخلال در نظام ارزی کشور در خراسان رضوی شناسایی و ‌۱۹ متهم در این ارتباط دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا از مشهد، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در این خصوص گفت: چندین باند اخلال در نظام ارزی کشور با اقدامات دستگاه قضایی شناسایی و دستگیری شدند که بزرگترین باند مربوط به خراسان رضوی است.

وی افزود: متهمین این باند از طریق بیش از هفتاد کارت‌ بازرگانی که به نام اشخاص ضعیف و بی‌بضاعت صادر شده بود و با تبانی با عوامل گمرک رفع تعهد ارزی خلاف واقع انجام می‌دادند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: ارز ناشی از صادرات این باند که باید رفع تعهد ارزی کند مجموعا یک وچهار دهم میلیارد یورو است.

اسماعیلی تصریح کرد: در همین پرونده ۵ نفر با ۵۰ میلیون یورو تعهد ارزی در کرمانشاه؛ دو نفر با ۱۲ میلیون یورو تعهد ارزی در آستارا؛ ۴ نفر با ۱۴ میلیون یورو تعهد ارزی در بندرعباس، ۵ نفر با ۱۵۱ میلیون یورو تعهد ارزی [با همدستی برخی عوامل گمرک]در گمرک غرب تهران و ۴ نفر با ۱۶ میلیون یورو در گمرک شهریار در این زمینه دستگیر شدند.

وی افزود: این اقدامات بخشی از پرونده بزرگ اقدام قاطع قوه قضاییه در پیگیری ارز‌های صادراتی است که با معرفی از سوی بانک مرکزی انجام شد.

اسماعیلی تصریح کرد: پیگیری تعهدات ارزی صادرکنندگان کالا بدون تشکیل پرونده و با مذاکره و پیگیری نیز در دستورکار قرار دارد که در همین ایام اخیر معادل ۹ میلیارد یورو از تعهدات ارزی صادرکنندگان رفع تعهد شده است.

خراسان رضوی قوه قضاییه گمرک یورو نظام ارزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر