کد خبر: 1011175 A

کارشناس هواشناسی استان اعلام کرد:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: بارش برف و باران در تمامی سطح استان قزوین از امروز آغاز شده و تا ظهر فردا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم بهروزی اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، سامانه بارشی که از صبح امروز فعالیت خود را در سطح منطقه آغاز کرده تا پنجشنبه آسمان استان را با بارش برف و باران تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و بارش‌ها در مناطق کوهستانی، سردسیر و گردنه‌ها به صورت برف است.

کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه از عصر پنجشنبه تا ظهر جمعه آسمانی بدون بارش را انتظار داریم، تصریح کرد: از عصر جمعه به تدریج شاهد ورود سامانه بارشی جدیدی به سطح منطقه خواهیم بود که تا شنبه‌شب بارش باران و برف، که در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش‌ها به صورت برف خواهد بود، پیش‌بینی می‌شود.

بهروزی با بیان اینکه سامانه بارشی شنبه شب استان را ترک می‌کند، یادآور شد: به لحاظ دمایی و تا پایان هفته تغییرات خاصی نخواهیم داشت تا جایی که هنگام بارندگی‌ها و در طول روز شاهد کاهش محسوس دما نیز خواهیم بود اما از اوایل هفته آینده، به خصوص برای روز دوشنبه کاهش دما را در سطح استان انتظار داریم.

وی خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته آوج با منفی سه و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت یک تا پنج درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

استان قزوین بارش باران بارش برف و باران هواشناسی مناطق کوهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر