کد خبر: 1011102 A

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان مطرح کرد:

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان برای چهارمین سال متوالی،در نظام رتبه‌بندی گرین‌متریک2020 رتبه دوم کشور را کسب و در میان 5 دانشگاه سبز برتر خاورمیانه قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از کاشان،  مجید منعم زاده افزود: دانشگاه کاشان در نظام رتبه‌بندی گرین‌متریک خوش درخشید و در جایگاه 5 ام در میان دانشگاه‌های خاورمیانه و رتبه 97 جهانی (در میان 100 دانشگاه برتر رتبه بندی گرین‌متریک 2020) قرار گرفت.

 وی خاطر نشان کرد: این رتبه بندی باهدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست های مرتبط با محیط زیست وتوسعه پایدار در دانشگاه های کشورهای مختلف راه اندازی شده است و از شش شاخص کلیدی "محیط زیست و زیرساخت" ، "انرژی وتحقیقات اقلیمی" ، "مدیریت پسماند" ، "آب" ، "حمل ونقل"، "آموزش"  برای رتبه بندی مؤسسه ها استفاده می کند.

گرین متریک ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی فراهم آورده و سالانه بیش از ده هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه‌بندی ارزیابی می‌شود که فهرست پانصد مؤسسه برتر بر روی سایت http://greenmetric.ui.ac.id منتشر می‌شود.

مشارکت در رتبه بندی گرین متریک گامی در جهت فعالیت‌های بین المللی‌سازی دانشگاه‌ها، معرفی آنها به سایر دانشگاه ها و برجسته کردن اهمیت موضوع پایداری، مسائل محیط زیستی و چالش‌هایی مانند فرایند گرم شدن زمین، بهره برداری بیش از حد از منابع، وابستگی به منابع نفتی و کمبود آب و غذا در سطح جهانی است.

 

کاشان دانشگاه کاشان‌ ایلنا استان اصفهان دانشگاه سبز خاورمیانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر