کد خبر: 1010859 A

رئیس سازمان صمت فارس خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: حفظ صنایع موجود استراتژی اصلی دولت در شرایط کنونی است.

به گزارش ایلنا حمیدرضا ایزدی در حاشیه بازدید از سه واحد صنعتی فعال در شیراز، افزود: حفظ واحدهای موجود، توسعه واحدهای صنعتی در بخش‌های مختلف، ایجاد امکان سرمایه گذاری در صنایع مادر، توجه به نقدینگی، بازسازی و نوسازی ماشین ‌آلات خطوط تولید، کیفی سازی محصولات داخلی و بومی و رشد صادرات، از محوری‌ترین رویکردهای بخش صنعت استان فارس و کشور است.

او با اشاره به اینکه شرکت  ایران خودرو در فارس روزانه ۸۵ دستگاه‌خودروی پژو پارس، تولید می‌کند، میزان اشتغالزایی این صنعت را ۲۰۰  نفر اعلام و اضافه کرد: اقدامات اجرایی شده در این صنعت، در راستای تحقق چشم اندازهای تولید و شعار «جهش تولید» است.

ایزدی با تاکید بر لزوم توجه به راهبرد ارتقای کمی و کیفی محصولات و ظرفیت‌های تولیدی سایت ایران خودرو فارس افزود: کیفی‌سازی همراه با تنوع‌بخشی تولیدات این شرکت، سبب توســعه زیرساخت‌های صنعتی، ایجاد اشتغال پایدار، جهش تولید، گسترش فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع پایین دستی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: ضرورت دارد تا استراتژی و برنامه‌های عملیاتی و مدون، توسط متولیان این صنعت مادر، به سمت اهتمام و جدیت بیشتر در تولیدات خودروسازی برود که البته باید همراه با کیفی‌سازی، رعایت استانداردهای لازم، مشتری مداری و حمایت از مصرف کننده باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز با اشاره به مزیت‌ِ نزدیکیِ استان فارس به بنادر جنوبی و هم‌جواری با ۷ استان کشور افزود: فارس و شیراز با توجه به امکانات و توانایی‌های بالقوه و زیرساخت‌های مناسب؛ ظرفیت، پتانسیل و استعدادِ تبدیل شدن به یکی از پایگاه‌های صنعتی شرکت ایران خودرو در منطقه جنوب کشور را داراست.

ظفر افشون گفت: مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در ایجاد زنجیره تامین، تولید و قطعه سازی در استان پهناور فارس، امکان تحقق و دستیابی به اهدف عالی در صنعت خودروسازی استان فارس را بیش از پیش تحقق خواهد بخشید.

 

ایران خودرو دولت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر