کد خبر: 1010851 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی با پیاده سازی دقیق اقتصاد مقاومتی محقق می شود و این امر مورد حمایت دستگاه قضا قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام نوراله قدرتی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی برای کشور یک راهکار اساسی است و باید تمامی دستگاه‌ها با توجه به این راهکار و بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها برای حل مشکلات تلاش کنند.

رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: تحقق رشد اقتصادی استان در سایه اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است، موضوعی که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید کرده اند.

قدرتی با اشاره به موضوع قاچاق و ضربات آن بر پیکر اقتصاد، گفت: نظارت بر فعالیت اصناف، تولید کنندگان و وارد کنندگان، اقدامی مهم در راستای مقابله با قاچاق است و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی نباید ذره‌ای در این زمینه کوتاهی و مسامحه کنند.

وی با اشاره به نابسامانی بازار در طی روزهای اخیر، افزود: دستگاه‌های فعال در حوزه‌های مختلف تولید از جمله جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تعزیرات باید وظایف خود را در خصوص نظارت بر انبارها و فرآیند تولید با دقت بیشتری انجام دهند تا جلوی فعالیت اخلالگران بازار و سودجویان گرفته شود.

مقام ارشد قضایی استان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نحوه اجرای پروژه ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در استان قزوین، بیان کرد: باید وظایف تمامی دستگاه‌هایی که در طرح نماد فعالیت می‌کنند مشخص و تشریح شود و تمامی سازمان‌ها و ادارات در اجرای این طرح با اداره کل آموزش و پرورش همکاری‌های لازم را داشته باشند.

قدرتی با اشاره به وضعیت مهدهای کودک استان و نحوه صدور مجوز فعالیت آنها، گفت: رعایت استانداردهای لازم در مهد کودک‌ها باید با دقت رصد شود و موضوع جذب مربی در مهدکودک‌ها نیز با حساسیت‌های لازم مورد بررسی قرار گیرد.

آسیب های اجتماعی استان قزوین اقتصاد اقتصاد مقاومتی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر