کد خبر: 1010777 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان:

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: تلفات ناشی از حوادث کار در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در این استان ۱۹ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا از همدان، دکتر ارتین کمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۱ مرد در هشت ماهه سال جاری بر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند در حالیکه این آمار در زمان مشابه سال گذشته ۲۶ مرد بوده است.

وی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار عنوان و اضافه کرد: رعایت نکردن اصول و نکات ایمنی به ویژه استفاده از کابل های خودنگهدار مهمترین علت بروز حادثه است.

کمالی با بیان اینکه کار بر روی ساختمان بخش زیادی از حوادث کار را تشکیل می دهد، بیان کرد: در این نوع کارها بیشتر شاهد سقوط از ارتفاع بوده ایم در حالیکه با استفاده از کابل های خودنگهدار می توان از سقوط به ویژه از روی داربست جلوگیری کرد.

وی بیان کرد: هر ساله علاوه بر تلفات شاهد مجروح شدن و از کار افتادگی شماری از شهروندان به علت حوادث ناشی از کار هستیم در حالیکه با آموزش نیروی کار و تقویت بازرسی و نظارت بر کارگاه‌ها می توان از بروز حوادث کار جلوگیری کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان یادآور شد: هشت زن و ۳۴۴ مرد هشت ماه سال گذشته در حوادث کار مجروح و مصدوم شدند که این آمار در زمان مشابه سال جاری با ۱۴ درصد کاهش به یک زن و ۳۰۱ مرد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته مرد میانسال در حال کار در ساختمان نیمه کاره در منطقه چهارراه عباس آباد شهر همدان بود که از طبقه دوم به پایین سقوط کرد و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

کمالی در پایان بیان کرد: اواخر آذرماه امسال نیز یک کارگر ساختمانی در حال نماکاری یک ساختمان بود که به علت بی احتیاطی از طبقه چهارم سقوط کرده اما با وجود انتقال به بیمارستان و تلاش کادر درمان جان باخت.

استان همدان بیمارستان درمان فوت نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر