کد خبر: 1010774 A

قاسم‌زاده خبر داد:

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز در وضعیت «ناسالم» برای تمامی گروه‌های جامعه قرار دارد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، داود قاسم زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز (سه شنبه 25 آذر)، برابر با 153بوده و ناسالم است.

وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه پایداری جوی تا اواسط هفته، گفت: از عصر امروز میزان غلظت آلاینده‌های جوی کاهش پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در وضعیتی که هوا ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

قاسم زاده، صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیر ضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.

شاخص آلودگی از 0 تا 50 هوای پاک، از 50 تا 100 هوای سالم، از 100 الی 150 هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و همچنین از 150 الی 200 نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از 200 نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

گفتنی است، طی دو روز اخیر شاخص کیفی هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم بود که امروز از شاخص 150 عبور کرده و برای تمامی گروه‌های جامعه ناسالم شده است.

جامعه روابط عمومی شاخص کودکان محیط زیست آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر