کد خبر: 1010589 A

مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان خبرداد:

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از آزادسازی 5 هکتار از اراضی کشاورزی قزوین که به شکل غیرمجاز از سوی سودجویان تغییر کاربری داده شده بود، خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، پرویز عبدی با اعلام این خبر اظهار کرد: در این اراضی به طور غیرمجاز ساخت و ساز، فنس کشی و دیوار کشی انجام شده بود.

 مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان افزود: براساس اجرای تیصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و با حضور نمایندگان دستگاه قضا و نیروی انتظامی، ساخت و سازهای انجام شده در این اراضی که مربوط به روستاهای بخش مرکزی قزوین، تخریب و قلع و قمع و اراضی مذکور به وضعیت اولیه بازگشت.

عبدی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی در راستای صیانت از این اراضی به شکل شبانه روزی به فعالیت می پردازد با این وجود برای حفاظت از باغ ها و مزارع از گزند تغییر کاربری نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به جامعه هستیم.

وی با تاکید بر لزوم حفظ صیانت از اراضی کشاورزی به منظور حفظ امنیت غذایی جامعه، گفت: هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی اعم از دیوارکشی، فنس کشی و ساخت و ساز ممنوع است و متخلفان در صورت انجام این کار مشمول جریمه و پیگیرد قضائی می شوند.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

تغییر کاربری جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فرهنگ سازی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر