کد خبر: 1010517 A

معاون استاندار هرمزگان مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان گفت: لازم است برای تردد آسان شهروندان در شهر و کاهش ترافیک، هر چه زودتر روند اجرای خط ویژه اتوبوس BRT بندرعباس نیز تکمیل شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، رضا مدرس در جلسه بررسی آخرین اقدامات انجام شده خط BRT  بندرعباس که با حضور شهردار بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: سوق دادن مردم شهر به سوی استفاده از حمل و نقل همگانی، یکی از راهکارهای موثر کاهش ترافیک و کاهش ورود بی‎‎رویه خودروهای شخصی به معابر شهر بندرعباس محسوب می‌‎‎شود.

وی با اشاره به طرح اتوبوس‌های تندرو BRT در شهر بندرعباس اضافه کرد: 2  مسیر برای اجرای خطوط بی. آر. تی در شهر پیشنهاد شد تا با پوشش مسیرهای پرتردد، شهروندان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ترغیب شوند.

مدرس  افزود: این مسیر از پایانه دفاع مقدس تا پایانه ولیعصر با 22 ایستگاه امتداد می یابد که  از میدان یاد بود تا میدان انقلاب و ایستگاه بعدی از میدان انقلاب تا هدیش ادامه دارد.

وی تصریح کرد: این مسیر‌ها با گذر از خیابان‌های اصلی و پرتردد و با فراهم کردن دسترسی به همه مناطق شهر، امکان بهره‎‎برداری را به حداکثر می‌رساند.

چج-_

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خاطر نشان کرد: 30 دستگاه اتوبوس بی‌. آر. تی در مسیر شماره 1 از پایانه دفاع مقدس به پایانه ولیعصر با عبور از بلوار علی ابن ابیطالب، بلوار امام خمینی، تقاطع داروپخش، بلوار امام خمینی ضلع غربی خیابان طلوع، بیمارستان خاتم الانبیا، حدفاصل سیدمظفر و بلوار چمران، تقاطع نواب صفوی ، پارک شهر ، مصلی ، شهرداری مرکزی ، ضلع غربی میدان ابوذر ، ضلع شرقی فلکه برق ، بلوار امام موسی صدر ، میدان شهدا ، مجتمع ورزشی هفتم تیر ، دانشگاه پیام نور ، چهارراه 22 بهمن ، سورو و ضلع غربی شهرک شهید باهنر  برای جابه‌جایی شهروندان وارد فعالیت خواهد شد.

در پایان این جلسه نیز مقرر شد تا کارگروه ویژه‌ای جهت حل مشکلات و معضلات ترافیکی اجرای خط ویژه اتوبوس BRT  بندرعباس جهت ارائه راهکارهای مناسب در این خصوص تشکیل و موارد مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

اتوبوس بیمارستان ترافیک مشکلات هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر