کد خبر: 1010180 A

مروی در دیدار با استاندار خراسان رضوی اعلام کرد ؛

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس به میزان توان و اختیارات، کمک به مسئولان را برای حل مشکلات مردم وظیفه خود می‌داند.

به گزارش ایلنا از مشهد، حجت‌الاسلام‌ احمد مروی در دیدار استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: امیدواریم مسئولان استان با روحیه و انگیزه بالا ، فرصت خدمت به مردم را مغتنم بدانند و آستان قدس نیز به میزان توان و اختیارات، کمک به مسئولان را برای حل مشکلات مردم وظیفه خود می‌داند.

او ضمن اشاره به محدودیت‌هایی که آستان قدس برای رعایت دقیق غبطه وقف با آن روبه‌رو است، ابراز کرد: معتقدیم هیچ بن‌بستی برای همکاری و تعامل بخش‌های مختلف برای رفع مشکلات استان وجود ندارد، نمونه آن زمین مناسبی که در شهرک شهید رجایی و باهنر توسط آستان قدس در اختیار شهرداری و دولت قرار داده شد تا با ساخت واحد مسکونی و امکانات شهری برای محرومان زمینه حل مشکلات حاشیه شهر مشهد را فراهم آورند.

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه اعطای زمینی با این مساحت به مسئولان برای حل مشکلات مردم در تاریخ آستان قدس بی‌سابقه بوده است، ادامه داد: همکاری و همراهی مسئولان در بخش‌های مختلف می‌تواند شرایط عمران و آبادی بیشتر شهر مشهد و توسعه خدمات عام‌المنفعه را در کنار رعایت کامل غبطه وقف فراهم آورد.

مروی با تأکید بر اینکه رویکرد آستان قدس همکاری و تعامل حداکثری با مدیریت‌های شهری و دولتی است، ابراز کرد: اگرچه ارائه خدمات شهری جزو وظایف آستان قدس نیست، اما باهدف همکاری با مسئولان و توسعه خدمت‌رسانی به مردم اراضی فراوانی از سوی این آستان مقدس به‌طور رایگان در اختیار مدیریت‌های شهری و دولتی قرار داده‌شده است که نمونه آن می‌توان به پارک ملت مشهد و پارک ملت تهران اشاره کرد.

در ابتدای این دیدار محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های مجموعه متبوع خود، از برنامه‌ریزی برای کاهش مشکلات حاشیه شهر مشهد، بافت پیرامون حرم مطهر و توسعه پارکینگ برای زائران بارگاه منور امام رضا(ع) خبر داد.

همچنین در این جلسه سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گزارشی از طرح‌های عمرانی استانداری بویژه در بافت پیرامون حرم مطهر ارائه کرد.

آستان قدس رضوی زمین مشکلات مشکلات مردم آستان قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر