کد خبر: 1010141 A

مدیرکل استاندارد استان خبرداد:

مدیرکل استاندارد استان قزوین از شناسایی و جمع‌آوری ۱۲۶ فقره کالای غیراستاندارد از ابتدای سال جاری در سطح بازار استان قزوین خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، سیروس صارمی با اعلام این خبر گفت: بیشترین کالاهای غیراستاندارد شناسایی شده در حوزه مواد غذایی بوده است.

مدیرکل استاندارد استان یادآور شد: در این مدت همچنین پنج فقره جعل استاندارد بر روی کالاها در حین بازرسی کارشناسان اداره کل استاندارد از واحدهای صنفی و بازار قزوین شناسایی و پرونده متخلفان برای رسیدگی به جرم ارتکابی به دستگاه قضا ارسال شده است.

صارمی افزود: این کالاها شامل مایع سفید کننده وایت و مرجان، مایع زعفران سارای چاشنی، سیم بند تخت بابل و هواکش ایران خزر فن بوده است.

وی بیان کرد : براساس تبصره ماده ۷۵۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ هر کسی تعمدا و بدون داشتن مستندات و مجوز رسمی داخلی و بین الملی و به منظور القای شبهه در کیفیت تولیدات و خدمات از نام و علائم استاندارد ملی یا بین الملی استفاده نماید به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد.

این مسئول از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را با شماره تلفن ۱۵۱۷ و یا با سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۰۱۵۱۷ به این اداره کل گزارش کنند تا با خاطیان طبق موازین و مقررات استاندارد برخورد حقوقی انجام گیرد.

استان قزوین استاندارد شماره تلفن استاندارد استان قزوین کالای غیراستاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر