کد خبر: 1010030 A

مدیرمنطقه شش عملیات گاز هرمزگان خبر داد؛

مدیر منطقه شش عملیات گاز از اجرای بیش از یک هزار و 600 کیلومتر پیگرانی هوشمند و تمیزکننده خطوط لوله با هدف ارزیابی سلامت خط لوله و رفع آلودگی داخل لوله در هشت ماهه نخست سال 1399 خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علیرضا عربلو گفت: جهت تاب آوری شبکه خطوط لوله انتقال گاز و پایش مستمر سلامت و ایمنی خط لوله، اجرای پیگرانی هوشمند و تمیز کننده خط در برنامه نت سالیانه منطقه قرار گرفت.

او ادامه داد: عملیات پیگرانی هوشمند در 5 مرحله و در مجموع 490 کیلومتر بر روی خط لوله هفتم سراسری انجام شد و همچنین پیگرانی تمیز کننده نیز به طول یک هزار و 200 کیلومتر بر روی خط های 30 اینج غرب بندرعباس، 24 اینچ سرخون-رفسنجان، 36 اینچ زاهدان، 30 اینچ کرمان و خط هفتم سراسری با موفقیت انجام و به پایان رسید.

عربلو هدف از عملیات پیگرانی هوشمند را ارزیابی وضعیت سلامت خط به لحاظ خوردگی و آسیب های مکانیکی عنوان کرد و افزود: پیگرانی تمیز کننده نیز جهت رفع آلودگی های خط، رسوبات داخل خط و کنترل خوردگی است تا انتقال پاک گاز به مصارف صنعتی و خانگی انجام شود.

مدیرمنطقه از تلاش و زحمات کارکنان مراکز بهره برداری خطوط لوله سرخون، سیرجان، کرمان و ایرانشهر و همچنین دیگر واحدهای مرتبط با عملیات از جمله واحدهای امورHSE و پدافند غیر عامل، امور بازرسی فنی، دیسپچینگ و خدمات رفاهی و ....  تشکر کرد.

سلامت گاز خط انتقال گاز خدمات رفاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر