کد خبر: 1008513 A

رئیس علوم پزشکی اردبیل:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جلسه ای که با حضور معاون وزیر بهداشت برگزار شد، محدودیت های کرونایی اعمال شده را در کاهش ابتلائات و موارد بستری موثر و مشهود دانست.

به گزارش ایلنا، جلسه ستاد کرونای استان و قرارگاه طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  بعد از ظهر امروز با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، استاندار اردبیل، فرمانده سپاه استان، دادستان اردبیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و مسئولین استانی در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد.

حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این جلسه در مورد اپیدمی کرونا در استان گفت: استان اردبیل جزو آخرین استان هایی بود که وارد پیک سوم شده و جزو آخرین استان هایی هستیم که سیر نزولی پیک بیماری را شاهد خواهیم بود.

او اذعان کرد: محدودیت های ایجاد شده در کاهش بستری و ابتلا موثر بوده و امیدواریم این روند نزولی ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: بزرگترین دغدغه ما در افزایش موارد بستری، ظرفیت تختهای بیمارستانی و افزایش اکسیژن مصرفی بوده که با افزایش موارد مراجعه، بطور مضاعف بالا می رود.

حبیب زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر نسبت به اوایل پیک، وضعیت بهتری داریم و تقریبا در حالت پایدار بیماری هستیم، گفت: امیدواریم با اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با رویکرد محله محور، موضوعات مربوط به پایش و نظارت و آموزش همگانی را پیش ببریم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اظهار امیدواری نسبت به کاهش بیماری و پیک نزولی بیماری، همزمان با اجرای این طرح بزرگ افزود: مهمترین شاخصه موفق بودن این طرح، این است که وارد پیک چهارم بیماری نشویم.

حبیب زاده آموزش عموم مردم و تأثیر بخش آن را در اجرای این طرح بسیار موثر دانست و عنوان کرد: بیماریابی و قرنطینه در پیشگیری از بیماری دارای اهمیت بوده و راهبرد آموزش در طول ۶ ماه باید روز به روز تقویت شده و تاثیر بخش باشد.

او ضمن تاکید بر خودداری از شب نشینی ها و دورهمی ها گفت: عدم استفاده از ماسک در دورهمی ها، آسیب بسیار زیادی را برای خانواده ها وارد می کند که باید در این خصوص رعایت لازم صورت بگیرد.

حبیب زاده از حمایت‌ها و پشتیبانی فرمانده سپاه استان، استاندار اردبیل و مسئولین استانی در اجرای این طرح قدردانی کرد.

 

استان اردبیل کرونا اردبیل معاون وزیر بهداشت حریرچی محدودیت های کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر