کد خبر: 1008398 A

استاندار خبر داد ؛

استاندار گلستان از اتمام زهکشی ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی استان تا پایان دولت یازدهم خبرداد.

به گزارش ایلنا، هادی حق شناس در بازدید از طرح های زهکشی استان اظهارکرد: حدود ۲۸۰ هکتار از اراضی استان نیازمند زهکشی بوده که تلاش می کنیم تا پایان دولت تدبیر و امید نیمی از آن را به پایان برسانیم تا مردم بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی توسط آب منطقه ای و ۱۶۰ هزار هکتار توسط جهاد کشاورزی زهکشی می شود و اقدامات این دو اداره مکمل یکدیگر است و تلاش ما پایان نیمی از زهکشی اراضی تا پایان دولت است.

حق شناس افزود: رفع مشکلات کسب و کار کشاورزان، افزایش بهره وری زمین و جلوگیری از خسارات احتمالی در سیلاب ها از مزایای شاخص زهکشی اراضی است که مردم به خوبی می توانند آن را در زندگی خود لمس کنند.

استاندار گلستان یادآور شد: سه اقدام اساسی زهکشی اراضی، لایروبی رودخانه ها و تکمیل سد نرماب را با قوت ادامه می دهیم چرا که اتمام این سه پروژه اساسی آرامش را در هنگامه سیلاب ها به مردم می دهد که با کمترین خسارت از آن عبور کنیم.

وی گفت: با استفاده از منابع دولت و صندوق توسعه ملی پروژه زهکشی را ادامه می دهیم و امیدواریم هرچه سریعتر به تعهدات دولت عمل کنیم.

حق شناس افزود: اعتبارات زهکشی به صورت عادلانه بین دو دستگاه آب منطقه ای و جهاد کشاورزی جهت پیشبرد این پروژه توزیع خواهد شد تا آنها هم بتوانند پاسخگوی پیمانکاران خود باشند.

۲۸۰ هزار هکتار از اراضی لم یزرع در گلستان نیازمند زهکشی است.

دولت شاخص مشکلات توسعه ملی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر