کد خبر: 1008393 A

یک کارشناس امور آزمایشگاهی خبر داد:

کارشناس مسئول امور آزمایشگاه‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد گفت: توزیع کیت‌های تشخیص سریع کرونا در مشهد آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، فاطمه کیانی با اشاره به توزیع کیت‌های تشخیص سریع کرونا در این دانشگاه، گفت: کیت‌های تشخیص سریع کرونا با عملکرد ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای، برای شناسایی سریع و به‌عبارتی ردیابی بیماران و آزمایش‌های تشخیصی، ابزاری مناسب است و بسیاری از کشور‌ها از آن استفاده می‌کنند.

وی افزود: از جمله ویژگی‌های این‌کیت‌ها کاهش زمان و کم شدن هزینه آزمایش است. برخی از کشور‌ها از این‌روش برای بیماریابی سریع استفاده می‌کنند و در صورت مثبت بودن افراد، علائم بیماری در آنان کنترل می‌شود تا مبتلایان در روز‌های اول شناسایی شوند و روند بهبودی به‌ نحو مطلوبی انجام شود.

کارشناس مسئول امور آزمایشگاه‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد ادامه داد: در جهت تحقق برنامه راهبردی معاونت بهداشت برای رویارویی با کرونا اجرای این‌ برنامه مبتنی بر آزمایش گسترده، هدفمند و هوشمند است.

کیانی درباره اعلام نتیجه این‌ تست‌ها نیز اظهار کرد: این‌ تست‌ها همان‌گونه که از نامشان پیدا است کیت تشخیص سریع هستند و حداکثر در ۳۰ دقیقه نتیجه را مشخص می‌کنند.

وی افزود: نتیجه تست‌های تشخیصی سریع کرونا مطابق با استاندارد‌های سازمان بهداشت جهانی است و حساسیت مناسبی دارد و این‌نتایج می‌تواند مورد استناد آزمایش‌ها و تحلیل‌های بالینی قرار گیرد.

استاندارد دانشگاه علوم پزشکی سازمان بهداشت جهانی مشهد سریع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر