کد خبر: 1008389 A

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: تیم‌های گشتی پلیس راهنمایی و رانندگی با هرگونه مخدوش کردن یا پوشاندن پلاک در ساعات ممنوعیت تردد برخورد جدی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فرهاد ذاکری منش در جلسه کارگروه ترافیک و حمل و نقل استان که در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، با عنوان این خبر گفت: بر اساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، هرگونه تغییر و دستکاری در پلاک جرم محسوب می‌شود و با متخلفان برابر قانون رفتار خواهد شد.

او با اشاره به مخدوش کردن پلاک خودروها توسط برخی از رانندگان از اول آذرماه تا کنون اظهار کرد: این افراد که تعدادشان کم است با مخدوش کردن پلاک خودرو  برای عبور و مرور شهری در ساعات شبانه طرح محدودیت تردد کرونایی، سعی در نادیده گرفتن محدودیت‌ها دارند.

سرهنگ ذاکری منش تصریح کرد: در سیستم و سامانه‌ هوشمند ثبت تخلفات پلیس راهنمایی و رانندگی و دوربین‌ها ظرفیت‌هایی ایجاد شده که بخشی از مخدوش کردن پلاک را تشخیص می‌دهد و اعمال قانون می‌کند.

او با اشاره به درخواست ۹ هزار مجوز تردد طی این مدت در استان خاطر نشان کرد: تاکنون چهار هزار مجوز تردد در استان بجز شهرستان های آبیک و تاکستان صادر شده است که در صورت تمدید اعمال محدویت‌ها این مجوزها نیز تمدید می شوند.

سرهنگ ذاکری منش اظهارکرد: شهرستان تاکستان به تنهایی چهارهزار مجوز تردد صادر کرده که این قابل قبول نیست و اگر محدودیتی قرار است اعمال شود باید با حساسیت و جدیت بیشتر همراه باشد.

رئیس پلیس راه استان قزوین تاکید کرد: در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند باید یک همبستگی کامل بین مجریان، تصمیم سازان و تصمیم گیرندگان وجود داشته باشد تا به نحو مطلوب و رضایت مردم اجرا شود.

سرهنگ ذاکری منش از همکاری مردم در رعایت دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا برای اعمال محدودیت های ترافیکی استان قزوین تقدیر کرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین نیز به خروج استان از وضعیت قرمز اشاره کرد و گفت: از روز شنبه  اعمال محدودیت‌ها در استان براساس نظر ستاد مقابله با کرونا استان با توجه به شرایط نارنجی اعمال می‌شود.

پیمان پیر مرادی افزود: جلسه ستاد مدیریت کرونای استان امروز برگزار و تصمیمات لازم محدودیت های ترددی برای هفته آتی اتخاذ می شود.

او تاکید کرد: اگر در شهرهای نارنجی ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد همچنان ادامه داشته باشد، تصمیم گیری های لازم انجام خواهد شد.

در این جلسه کارشناسان و مسوولان  نقطه نظرات خود را پیرامون طرح جامع  مدیریت هوشمند عنوان کردند.

 

استان قزوین پلیس راه پلیس راه استان پلیس راهنمایی و رانندگی خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر