کد خبر: 1008366 A

نایب رئیس مجلس خواستار شد؛

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی میزان بودجه مورد نیاز و شناسایی منابع مالی و محل‌های درآمدی ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق معلولان در مرکز پژوهش‌های مجلس شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نائب رئیس اول مجلس در نامه‌ای به زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با انتقاد از عدم اجرای قانون به بهانه کمبود بودجه، خواستار بررسی و مطالعه درباره میزان بودجه مورد نیاز و شناسایی منابع مالی و محل‌های درآمدی جهت تامین بودجه لازم برای اجرای ماده ۲۷ قانون حمایت از معلولان شد.

در بخشی از این نامه آمده است:

نظر به آنکه بیش از دو سال از لازم الاجرا شدن قانون حمایت از حقوق معلولان می گذرد اما همچنان بسیاری از مواد آن به ویژه قسمت یک از ماده ۲۷ الزام دولت به برقراری حداقل دستمزد سالیانه برای افراد دارای معلولیت شدید و یا خیلی شدید نیازمند و فاقد شغل و درآمد به بهانه کمبود اعتبار با اجرای دقیق و کامل فرسنگ ها فاصله دارد.

از این رو، بررسی و مطالعه در خصوص موارد ذیل به منظور تامین نیاز های اطلاعاتی نمایندگان محترم مورد استدعا است: ۱-میزان بودجه مورد نیاز برای اجرای قسمت اول ماده ۳۷ قانون حمایت از حقوق معلولان - ۲- شناسایی منابع مالی و محل های درآمدی جهت تامین بودجه لازم برای اجرای ماده فوق.

بودجه حقوق قانون مجلس شورای اسلامی معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر