کد خبر: 1008359 A

روشنفکر نماینده بویراحمد خبرداد؛

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران استانی و شهرستانی،با حضور در روستای سقاوه شهرستان مارگون، از محل پیش‌بینی شده برای ساخت سد خاکی سقاوه این شهرستان بازدید کرد.

رسول فرهادی گفت: مطالعات سد مخزنی با ظرفیت نه میلیون متر مکعب به صورت خاکی و با ارتفاع ۴۵ متر انجام شده‌است.

او افزود: مصوبات مربوطه برای احداث سد آبی سقاوه،اعم از تخصیص وزارت نیرو، مجوزهای زیست‌محیطی، باستان‌شناسی و میراث فرهنگی اخذ شده‌است.
 
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مطالعات فاز اول این سد به پایان رسیده و مطالعات توجیه اقتصادی طرح نیز مصوب شده‌ و باید اسناد مناقصه طرح آماده شود.

او افزود: انتظار می‌رود با توجه ویژه مسئولان در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای عملیات اجرایی در نظر گرفته شود.

فرهادی گفت: این سد علاوه بر تامین آب شرب و  مصارف صنعتی می‌تواند در تامین آب هزار هکتار از اراضی منطقه کمک شایانی کند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر اعتبارات لازم برای احداث سد  تخصیص داده‌شود، ظرف مدت سه سال این پروژه به بهره‌برداری خواهد‌رسید.

مهدی روشنفکر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به ضرورت توجه به زیرساخت‌های عمرانی به ویژه در مناطق روستایی و کمتر برخوردار، اظهارداشت: بهترین راه برون رفت مناطق از محرومیت ایجاد طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، برای تحقق توسعه پایدار است.

او گفت: مصوبات لازم سد سقاوه اخذ شده و مطالعات فاز اول انجام شده‌ و امیدواریم با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این پروژه در سال آینده در ردیف پروژه‌های کد دار قرار بگیرد و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

علی سلحشوری مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلوبه و بویراحمد هم در ادامه ابراز امیدواری کرد اعتبار لازم جهت آغاز عملیات اجرایی این پروژه در بودجه سال آینده لحاظ شود.

او افزود: در بودجه سال آینده سعی می‌شود این طرح پادار شود و به عنوان یک پروژه کد دار معرفی شود.

 

سد سازی روشنفکر سقاوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر