کد خبر: 1007835 A

ایلنا از خراسان رضوی گزارش می‌دهد؛

نمایشگاه‌داران خودرو در خراسان رضوی می گویند: کافی است بازدیدی از نمایشگاه‌ های خودرو داشته باشید تا شاهد نمایشگاه هایی پر از انواع خودرو حتی در پیاده رو بنگاه و خیابان باشید، در حالی که هیچ خریداری برای آنها وجود ندارد بلکه حتی دلالان نیز حوصله حضور در این نمایشگاه‌ها را ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، دلالان برای فروش خودروهای دپو شده خود به بهانه مصوبه مجلس قیمت‌ها را کمی افزایش داده تا مجدد جو روانی گرانی جهت فروش خودروهای خود بوجود بیاورند. 

علی یکی از نمایشگاه داران باسابقه خودرو به ایلنا گفت: بازار خودرو پس از انتخابات آمریکا، دچار افت و شک  شدید و بزرگ شد که از آن زمان خریدار واقعی وجود ندارد.

او سرازیر شدن خودروهای اضافی خانواده ها به منظور حفظ ارزش ریالی پولی خود و فروش آن را دلیل اصلی این رکود می داند. 

یکی از دلالان خرید و فروش خودرو نیز گفت: مردم به شدت قبل از انتخابات آمریکا و جو روانی ایجاد شده در اثر تهدیدهای تحریمی بیشتر ترامپ، پول و سرمایه خود را به سمت خرید ملک، مسکن و خودروی مازاد برنیاز خانواده و ثبت نام های طولانی مدت و کوتاه مدت دو خودرو ساز سوق دادند که موجب تشدید قیمت بازار و جو روانی شدیدی شده بود.

این دلال بازار خودرو گفت: شخصا روزانه تا چندین خودرو خرید و فروش می کردم و سود بسیار بالایی داشت،  ولی پس از روشن شدن نتیجه انتخابات،جو روانی ایجاد شده شکست و کسی خریدار خودرو نیست به حدی که در ده روز گذشته ۳ خودروی قبلی ام با ضرر مواجه شده و به فروش نرفته است.

یکی دیگر از نمایشگاه داران با سابقه نیز گفت: پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا بازار به شدت سقوط کرد ولی با مصوبه مجلس، دلالان بازار خودروی تهران، سعی می کنند  با اعلام افزایشی  قیمت‌ها، جو روانی شکسته شده را دوباره ایجاد کنند تا بتوانند خودروهای دپو شده خود را به فروش برسانند، اما نه خریدار واقعی در بازار وجود دارد و نه شرایط سیاسی کشور اجازه می دهد مردم دوباره چنین ریسکی کنند.

او اضافه کرد : عدم حضور دلالان در بازار خودرو و عدم تمایل آنها به خرید خود دلیل روشنی بر رکود بیشتر بازار طی روزها و ماه های جاری است.

فرهاد یکی دیگر از نمایشگاه‌داران بازار خودرو نیز گفت: کافی است بازدیدی از نمایشگاه های خودرو داشته باشید تا شاهد نمایشگاه هایی پر از انواع خودرو حتی در پیاده رو  بنگاه و خیابان باشید، در حالی که هیچ خریداری برای آنها وجود ندارد بلکه حتی دلالان نیز حوصله حضور در این نمایشگاه ها و جو سنگین آن را ندارند.

فرهاد می گوید: علاوه بر عرضه خودروهای مازاد خریداری شده توسط مردم، عرضه حواله های ثبت نامی کوتاه مدت و مدت دار نیز دیگر دلیل رکود بی سابقه خودرو است.

او  اظهارداشت: اعلام قیمت های بالاتر صرفا تابلو نوشته مجازی است و در عالم واقعیت معامله ای صورت نمی گیرد.

به گفته این نمایشگاه‌دار مردم منتظر تعیین تکلیف بازار و سیاست های کلان هستند تا سرمایه خود را به سمتی دیگر که موجب حفظ سرمایه و سود آوری باشد ببرند.

پول خراسان رضوی خودرو مسکن نمایشگاه ها دلار آمریکا انتخابات آمریکا2020
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر