کد خبر: 1007398 A

رئیس پلیس مشهد خبر داد:

رئیس پلیس مشهد از عملیات ضربتی تیم تجسس کلانتری آبکوه برای پایان دادن به گوشی قاپی‌های سریالی و رمزگشایی از ۴۰ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، سرهنگ عباس‌صارمی ساداتی در این خصوص گفت: از چندی قبل گزارش گوشی قاپی‌های سریالی در محدوده کوی امیر، بلوار شهید فرامرز عباسی، ساجدی، جانباز، فخر و بهاران مشهد به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام و دستور لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد.

این مقام انتظامی افزود: تیم تجسس کلانتری آبکوه با کنترل و مراقبت‌های پوششی طرح ویژه ای را در دستورکار خود قرار دادند و بررسی های اولیه نشان می داد سرنشینان ۲ موتورسیکلت از عاملان این سرقت‌های تیزدستانه هستند.

سرهنگ صارمی ساداتی گفت: کلانتری آبکوه در این طرح ضربتی ۴جوان موتورسوار را در بلوار شهید ساجدی به عنوان مظنون زیر نظر گرفتند و دقایقی بعد زمانی که آنها قصد سرقت را داشتند برای دستگیری وارد عمل شدند. 

فرمانده انتظامی مشهد بیان داشت: پلیس یکی از متهمان را دستگیر کرد اما ۳جوان که همراه او بودند به سرعت متواری شدند و متهم ۱۸ ساله در تحقیقات اولیه با معرفی ۳ همدست خود که از دوستانش بودند به ۴۰ فقره گوشی قاپی اعتراف کرد. 

وی با اشاره به اینکه تحقیقات برای دستگیری دیگر متهمان و مالخراموال مسروقه ادامه دارد،گفت: اشاره به ۲ نکته در این پرونده ضروری است؛ نکته اول، مراقبت و نظارت صحیح والدین بر رفت و آمدها و دوستان فرزندانشان است و نکته دیگر توجه شهروندان عزیز به توصیه های پلیسی برای نحوه استفاده و حمل گوشی تلفن همراه در کوچه و خیابان است تا فرصت سوء استفاده برای سارقان گوشی قاپ فراهم نشود.

در مواردی شاهد هستیم که سارقان،گوشی تلفن راننده و سرنشینان خودروها را قاپیده اند که نیازمند مراقبت بازدارنده در این رابطه نیز هستیم.

تلفن تلفن همراه سرقت فرمانده انتظامی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر